PC Temizliği Sonrası PC'nin Açılmaması

mrguler

Hectopat
Yer
Ankara
Herkese selamlar Technopat ailesi... Yakın bir zaman önce bilgisayarımı bir genel kontrol etmek istedim. İşlemci macun değişimi, RAM'lerin temizliği, fanların temizliği, toz temizliği gibi.. Toz temizliğinde saç kurutma makinesi kullandım(fanlara). Daha sonra açtığımda açılan PC açılmamaya başladı. Benim anakart normalde tek bip sesi çıkarıyor. İşlemlerden sonra tek bip, iki saniye sonra bir bip daha, ondan sonra o kalın Amerikan megatrends bipini çıkartıyor. Bilgisayar açılsa bile yaklaşık 150 saniye gibi bir sürede açılıyor. Kasmaya başladı. Win açılışında gelen o yuvarlak bile kasıyor. Ne yapsam bilemedim yardımlarınızı bekliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Statik elektrikten kaynaklanabilir. Bilgisayardan güç kablosunu çek ramlerini çıkar bios pilini çıkar daha sonra güç kablosunu tak ve power düğmesine 30 sn basılı tut.Sonra ramlerini yerine tak bios pilini tak ve çalıştır.

Ramleri ve depolamanın tam takıldığından emin misin?
Geç cevap için özür dilerim. Evet hepsi yerli yerinde.

Statik elektrikten kaynaklanabilir. Bilgisayardan güç kablosunu çek ramlerini çıkar bios pilini çıkar daha sonra güç kablosunu tak ve power düğmesine 30 sn basılı tut.Sonra ramlerini yerine tak bios pilini tak ve çalıştır.
Dediğinizi uyguladım ama maalesef olmadı.

Hocam eski konularda neler yapmışım diye bakıyordum.
Acaba macunu sürerken bi' sıkıntı çıkmış olabilir mi?
Sorununuz halloldu mu? İşlemci kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.
Soğutma bloğunu çok bastırmış olabilirsiniz işlemcinin üstüne.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı