PC Temizlik Sonrası Açılmıyor

Kürşat Karaca

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopatcılar.
Benim pc'nin içini birkaç ay önce elektrikli süpürge ile temizledim ve açılmadı. Temizlerken power switch kablolarını çıkarmışım onları geri taktım, belki yanlış takmışımdır diye her yere tekrar denedim, anakartın yeşil ışığı yanıyor güç kablosunu taktığımda, ama en ufak bir pervane bile dönmüyor.
Sebebini PSU'dan şüpheleniyorum ama yeşil ışık neden yanıyor? Sizden olumlu cevaplar bekliyorum, iyi günler.

%99 oranla kabloları yanlış takmış olmalısın bende de olmuştu bir kez ama bana pahalıya patlamıştı anakart ı yakmıştım :)

Ram veya ekran kartınızı çıkarıp taktıysanız iyice oturup oturmadıklarından emin olun. Ekran kartı enerji kablosunu takıp takmadığınızdan da emin olun. Kasa içinin bir fotoğrafını atarsanız belki daha çok yardımcı olunabilir.

Ram veya ekran kartınızı çıkarıp taktıysanız iyice oturup oturmadıklarından emin olun. Ekran kartı enerji kablosunu takıp takmadığınızdan da emin olun. Kasa içinin bir fotoğrafını atarsanız belki daha çok yardımcı olunabilir.
Hızlı Resim - Img 20160212 163507
Hızlı Resim - Img 20160212 163538
PW kablosunu orda olan heryere denedim sonuç yine aynı, eskiden böyle temizlerdim ama hiç bişey olmazdı.

Mümkünse kasanın içinin detaylı fotografını buraya yükle bakalım kablolar yerli yerinde mi.
Hızlı Resim - Img 20160212 163507
Hızlı Resim - Img 20160212 163538
PW kablosunu orda olan heryere denedim sonuç yine aynı, eskiden böyle temizlerdim ama hiç bişey olmazdı.

Power SW, Reset, LED vs. kablolarının hiçbiri takılı değil mi yanlış mı görüyorum? Onları doğru şekilde takmadığınız takdirde sistem açılmayacaktır. Anakart klavuzuna bakarak hepsini olması gereken yerlere takın. PW kablosunu her yere denedim demişsiniz ama bazen yatay bazen dikey olabiliyor. Bütün kombinasyonları denememiş olabilirsiniz. En temiz çözüm klavuzdan bakarak yapmak. Elinizde kitapçık halinde yoksa anakart modelini internete yazarak PDF halinde bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı