PC temizlik sonrası ekrana görüntü gelmiyor

Enesylm4z

Hectopat
Daha fazla  
Dün akşam ekran kartının falan her şeyin tozunu aldım, ekran kartını 3'e ayırdım iyice temizlemek için, sonra ise bütün parçaları tekrardan bilgisayara topladım. Fakat bilgisayarı çalıştırdığımda ekrana görüntü gelmedi. Ekran kartının küçük bir mavi ışığı var o yanıyor.

Onboard olarak çalıştırınca bilgisayarı çalıştı. Yani ekran kartından sorun olduğu kesinleşti.
Kısacası ekran kartına, bütün parçalara güç geliyor ama görüntü gelmiyor. Nedendir?
Yardım ederseniz sevinirim.

Sistemim:
AMD FX-6300 3.5 Ghz İşlemci
R9 280 Dual-X Ekran Kartı
8 GB 1333 Mhz RAM

BaZg5V.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Nokta atışı yapmak zor ama ben yerinizde olsam yapacağım ilk iş yaptığım işlemi tekrarlayıp daha kontrollü şekilde atladığım bir şey var mı diye gözden geçirmek olurdu. Fiziksel zarar vermiş misiniz dye de gözden geçirin.

Ekran kartını 3'e ayırdığınızı söylediniz bu aşamada bir şeyler olmuş bir kaç parçayı tam oturtmamış veya zarar vermiş olabilirsiniz macun sürdüyseniz fazla sürmüş olabilirsiniz tekrar kontrol edin.

Nokta atışı yapmak zor ama ben yerinizde olsam yapacağım ilk iş yaptığım işlemi tekrarlayıp daha kontrollü şekilde atladığım bir şey var mı diye gözden geçirmek olurdu. Fiziksel zarar vermiş misiniz dye de gözden geçirin.
Ekran kartını tekrardan söktüm 3 e ayırdım ama atladığım birşey yoktu.
Ekran kartını 3'e ayırdığınızı söylediniz bu aşamada bir şeyler olmuş bir kaç parçayı tam oturtmamış veya zarar vermiş olabilirsiniz macun sürdüyseniz fazla sürmüş olabilirsiniz tekrar kontrol edin.
Macun süremedim çünkü elimde yoktu. Bütün parçalar da yerine oturmuştu.

Ekran kartını tekrardan söktüm 3 e ayırdım ama atladığım birşey yoktu.

Macun süremedim çünkü elimde yoktu. Bütün parçalar da yerine oturmuştu.
Macunsuz ekran karti mi kullanilir naptin hocam ? Insallah yanmamıştır kartın. En kisa surede macun sürüp tekrar dene.

Hem ekran kartı üzerindeki hemde ekran kartına giren kabloları tekrar kontrol edin yerlerine iyice oturduğundan emin olun.

Hem ekran kartı üzerindeki hemde ekran kartına giren kabloları tekrar kontrol edin yerlerine iyice oturduğundan emin olun.
Onları kontrol ettim. Ekran kartına güç geliyordu. Ama DVI To VGA dönüştürücüsünden şüpheleniyorum. Yarına HDMI To VGA ile deniyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı