PC Topladıktan Sonra Yapılması Gereken Ayarlar

muratabay1905

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir hafta sonra bir bilgisayar toplayacağım. Kafama takılan birkaç soru var. Bunlardan biri bilgisayara Windows 10 yükleyeceğim ve bunu alacağım SSD'ye AHCI modunda yüklemek istiyorum. Birçok kişi bu konuda sorun yaşamış. Bu konuyla ilgili beni aydınlatır mısınız? Kafama takılan bir diğer husus ise forumda birçok kişi değişik değişik sorunlar yaşıyor. Mavi, siyah, gri gibi renk renk ekran hataları alan var.:D Ekran kartı, RAM ve anakartlarla ilgili birçok sorun yaşayan var. 8 yıllık bir bilgisayarım var ve şuana kadar bir kere PSU değiştirdim iki kerede CPU fan değiştirdim. Bunlar dışında başka bir sorunum olmadı. Artık yeni bir PC toplamak istedim ve forumdaki kullanıcıların yaşadağı sorunlar açıkçası içimi kararttı. PC toplama açısından kendime güveniyorum. Elim bu şekilde işlere yatkındır. Sonuç olarak ben bu şekilde sorunlar yaşamak istemiyorum. Bu konuda sizlerden fikirlerinizi söylemenezi rica ediyorum. Umarım herkesi aydınlatacak güzel bir konu olur.:)

Korkmanıza gerek yok kolay kolay bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.
Eğer olurda bir sorun yaşarsanız garantili oluyor bilgsayar parçaları.
Siz herşeyi doğru yaptığınızdan emin olun ve korkmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BİOS ayarlarında SATA tipi seçme var. Seçenekler AHCI, IDE ve RAID. Arkadaş bundan bahsediyor. IDE zaten eski bir sistem, bizim kullandığımız şuan AHCI. Yani sorun yok.

Yeni nesil sistemler sayesinde birçok şey otomatikleşti, bu sorun oluşma şansını oldukça düşürüyor. Sorun yaşasanız da internet denilen devasa bilgi arşivimiz var ve bununla beraber Technopat Sosyal var :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı