Yeni PC topladıktan sonra ilk yapılması gerekenler

torres888

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi yeni bir PC topladıktan sonra ilk başta yapılması gerekenler nelerdir? Mesela ben HDD'ye harf atamadan HDD gözükmüyordu, bunun gibi çok basit ama olmazsa olmaz ilk yapılması önerilen şeyler nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios güncellemesi, Windows kurulum, Windows güncellemesi, driver güncellemesi, ısı-fan kontrol programı kurulumu. Explorer' dan, Chrome indirmek. ☺

Daha iyi bellek kullanımı, işlemci istikrarı gibi özellikler elde edebiliyorsunuz BIOS update ile. Örneğin H110M-PRO-VD modelinde overclock edilebilir olan 6600K kullanıyorum. Daha öncesinde Turbo Boost devreye girmiyordu. BIOS güncelledikten sonra düzelmişti problemim. Bunun gibi şeyler elde edebiliyorsunuz.

Daha iyi bellek kullanımı, işlemci istikrarı gibi özellikler elde edebiliyorsunuz BIOS update ile. Örneğin H110M-PRO-VD modelinde overclock edilebilir olan 6600K kullanıyorum. Daha öncesinde Turbo Boost devreye girmiyordu. BIOS güncelledikten sonra düzelmişti problemim. Bunun gibi şeyler elde edebiliyorsunuz.
Bende de MSI H110M-PRO-VD var geçen ay aldım sürüm 2.7 idi. 2.8 ve 2.A var daha güncel olan. Gözle görülür fark olur mu ki? Direk 2.A olan en sonuncuyu atsam USB'ye ve adımlara uygun kursam sorun olmaz dimi yüklü oyunlar, programlar ve windows ile ilgili. Yani şimdi güncelleyip olumsuz birşeyle karşılaşırsam çok pişman olurum.

Bende de MSI H110M-PRO-VD var geçen ay aldım sürüm 2.7 idi. 2.8 ve 2.A var daha güncel olan. Gözle görülür fark olur mu ki? Direk 2.A olan en sonuncuyu atsam USB'ye ve adımlara uygun kursam sorun olmaz dimi yüklü oyunlar, programlar ve windows ile ilgili. Yani şimdi güncelleyip olumsuz birşeyle karşılaşırsam çok pişman olurum.
2.A sürümünde sadece işlemci desteği arttırıldı. Tabi ki güncellemekte fayda var ama ben şuanlık yapmadım.

Bios ve donanım güncellemeleri en ön sırada olmak üzere windows güncellemeleri yapılmalı sonra gerekli programlarını kurmalısın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı