H81M-PLUS Sistem Toplama

thinker

Hectopat
Arkadaşlar parçaları internetten seçtim uyumlu mu? Birde siz bakın ileride arıza verir mi? Sistemde bir dengesizlik olur mu ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekran Alıntısı (1).JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçalar uyumlu. Ancak oyun bilgisayarı topluyorsanız, SSD 120 GB ve işlemci 4460 yapılıp ekran kartı bütçesi artırılabilir.
Kasayı da bununla değiştirmenizi tavsiye ederim:
www.hizlial.com: Cooler Master Elite RC-430 500W MidT Atx Pencereli Siyah Kasa
Ayrıca belirtmek istediğim bir şey var ki benim de başıma gelmişti, Haswell Refresh işlemci kullanmadan önce o anakartın bios güncellemesinin yapılması gerekli. Aksi takdirde görüntü alamazsınız.

Uyumlu. 4590 yerine 4460 tercih edin ekran kartını 285 alın.
Öncelikle özür dilerim sistem toplamayla ilgili limiti aştığım için 13 marta kadar hiç birşey yazamadım. Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama neden 4590 yerine 4460 almamı söylediniz biraz açıklama yapar mısınız? Ve r9 285 modeline sahip olan sanırım 2-3 marka var hangi markayı almalıyım?

Öncelikle özür dilerim sistem toplamayla ilgili limiti aştığım için 13 marta kadar hiç birşey yazamadım. Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama neden 4590 yerine 4460 almamı söylediniz biraz açıklama yapar mısınız? Ve r9 285 modeline sahip olan sanırım 2-3 marka var hangi markayı almalıyım?
Asus Strix R9 285 almalısın. 4590 ile 4460 arasında nerdeyse FPS farkı yok diyebiliriz. Fiyat eşitse 4590 alın derim ama eğer arada 100TL gibi oynuyorsa 4460 daha iyi bir seçim olcaktır. :)

Ram'ı çift alın ve ekran kartını R9 285 ile değiştir. İşlemciyi 4460 yapın. Kasayıda Z3+Zalman 500W alın. :)
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. İleride tekrar 8gb ram almayı düşündügüm için tek ram tercih ettim eger çift alırsam daha mı sağlıklı olur ? ve siz ekran kartı olarak hangi markayı öneriyorsunuz?

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. İleride tekrar 8gb ram almayı düşündügüm için tek ram tercih ettim eger çift alırsam daha mı sağlıklı olur ? ve siz ekran kartı olarak hangi markayı öneriyorsunuz?
Ekran kartı olarak üsttede dediğim gibi R9 285 Asus Strix almalısın. Ramlarıde 4X2 almalısın ki Dual Channel dediğimiz olay olsun. Daha fazla performans almanı sağlayacaktır. :) Tek ram alırsanız sadece kendi frekansında çalışır. :)

Çok saolun msi r9 280 hakkında ne düşünüyorsunuz peki ?isterseniz vatan ın sitesinden link verebilirim
R9 280 ekran kartı R9 285 ile arasında pek fark yok diyebilirim. Sadece VRAM farkı var ama performans olarak aynı. R9 285 almanızdaki yarar kartın güncel olması. Zaten ekran kartı alırken mimari ve güncelliğine bakmalısınız. Onun için R9 285 alınız ama ben daha fazla performans almak istiyorum ve güncelliği önemsiz benim için diyorsan o fiyat aralığında R9 280X kartı vardır. R9 280 ve R9 285'den daha performanslıdır. :) Bu arada R9 285 indirimde iken almanız daha iyi olacaktır. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı