PC toplarken lazım olan malzemeler nelerdir?

Ersin5838

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bir PC toplamayı düşünüyorum. PC'yi toplarken lazım olan bütün malzemeleri söyleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart, işlemci, RAM, kasa, güç kaynağı, depolama birimi, işlemci soğutucusu, ekran kartı, kasa için fan (opsiyonel),

Arkadaşlar bir PC toplamayı düşünüyorum. PC'yi toplarken lazım olan bütün malzemeleri söyleyebilir misiniz?

Bu sorunun cevabını bilmiyorsan, PC toplamayı düşünme henüz. Ya da bu işi bilen bir arkadaşının yardımını iste. Zira bu süreç 3-5 günde öğrenilebilecek bir süreç değil.

Kasada yükseltme vidaları yoksa, kendiniz takacaksanız veya vidaların yerini değiştirecekseniz bir adet pense. Bunun dışında tornavida. (ucu mıknatıslı olursa rahat edersiniz)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bileşenlerden bahsetmediğinizi baz alarak yazıyorum önce bunu belirtmek isterim.

Tornavida, eğer kasadaki anakartı yükseltmek için gereken vidalar anakartınızla uyumlu değilse kargaburun, bazen anakartların içinden de çıkabilen ve kabloları toparlamaya yarayan kelepçe sayabileceklerimden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı