PC toplarken lazım olan malzemeler nelerdir?

Ya da bunların hiçbiriyle uğraşma toplu satın al illa ben kendim toplayacağım sisteme toplama videosu izleyerek yap.

Bu sorunun cevabını bilmiyorsan, PC toplamayı düşünme henüz. Ya da bu işi bilen bir arkadaşının yardımını iste. Zira bu süreç 3-5 günde öğrenilebilecek bir süreç değil.
Ben genel olarak biliyorum ama kasanın içinde güç kaynağı geliyor mu
Kol lazım, kolsuzluk yaparsan eline alırsın parçaları.
Ya da bunların hiçbiriyle uğraşma toplu satın al illa ben kendim toplayacağım sisteme toplama videosu izleyerek yap.
Şu bilgisayarı anlamayı düşünüyorum birde rx 570 4gb ekran kartı ekleticem onun haricinde benim sistem fanı ve cpu fanı almam lazım mı yoksa kasa ile birlikte gelir mi ? Bütçemi ona göre hazırlayacağım

Şu bilgisayarı anlamayı düşünüyorum birde rx 570 4gb ekran kartı ekleticem onun haricinde benim sistem fanı ve cpu fanı almam lazım mı yoksa kasa ile birlikte gelir mi ? Bütçemi ona göre hazırlayacağım

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200421-152558_Chrome.jpg
    Screenshot_20200421-152558_Chrome.jpg
    117,2 KB · Görüntüleme: 61

Dostum bütçen fazla değil anladığım kadarıyla. Ama bazı önerilerim olacak. İlk olarak anakartı B450 S2H yapman. Baktığım kadarıyla ciddi bir fiyat farkı yok. Eğer biraz daha yükseltebilirsen bu anakart daha iyi olacaktır.

İkinci olarak SSD kronik sorunlu. Onun yerine Kingston markasına yönelebilirsin.

Son olarak işlemcinle beraber bir işlemci fanının gelmesi lazım. Kasanda da(N11'den bakarak söylüyorum) 1 adet fan bulunuyor.

Dostum bütçen fazla değil anladığım kadarıyla. Ama bazı önerilerim olacak. İlk olarak anakartı B450 S2H yapman. Baktığım kadarıyla ciddi bir fiyat farkı yok. Eğer biraz daha yükseltebilirsen bu anakart daha iyi olacaktır.

İkinci olarak SSD kronik sorunlu. Onun yerine Kingston markasına yönelebilirsin.

Son olarak işlemcinle beraber bir işlemci fanının gelmesi lazım. Kasanda da(N11'den bakarak söylüyorum) 1 adet fan bulunuyor.
Tamam yakın zamanda bakarım bilgisayarım olmadığı için özellikleri değiştiremiyorum ama bilgisayarlı bir yere gittiğimde ilk fırsatta bakarım.Yardımların için teşekkür ederim 😁😁

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı