PC Üzerinde God of War 3 Oynamak

Zaki Gümüş

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet arkadaşlar şahsen ben PS2 oyunlarını PC üzerinden oynuyorum çünkü PCSX2 emulatör sayesinde PS2'nin asla ulaşamayacağı kalitelerde PS2 oyunları istediğimiz çözünürlükte 60FPS oranında PC'de oynayabiliyoruz o yüzden emulatör yapımları önem kazanıyor. Yıllardır PS3 emulatörü çıktı mı çıkacak mı diye beklerken sayısız sahte programlar ile internet doldu taştı. Bildiğiniz gibi PS3'e emulatör yapmak çok zor öyle ki Sony bile PS3'e oyun kodlamanın zorluğundan PS4'te x86 mimarisine dönüş yaptı. Geçen yılların ardından RPCS3 emulatör ekibi oldukça yol kat etti ancak yine de AAA yapım oyunları stabil çalıştıracak seviyede değil. Ben bu emulatörde ilk önce basit bir oyun olan Limbo'yu test ettim ve sonuç mükemmel Limbo'nun PC versiyonunda çözünürlük ayarı bulunmuyor masaüstü çözünürlüğünüz neyse onda çalışıyor ancak bu emulatör ile 4K 60FPS ile kusursuz bir şekilde oynayabildim sonra tabi ki efsaneler efsanesi God of War 3'e test sırası geldi. Sonuç elbette mükemmel değil ancak ciddi anlamda umut vaad ediyor RPCS3 ekibini tebrik etmek lazım bu konuda. Emulatorun ilerde AAA oyunları kusursuz bir şekilde oynatacağına hiç şüphe yok ayrıca sitelerinde hangi oyunların mükemmel hangilerinin orta halli hangilerinin vasat çalıştığını gösteren bir liste var. Neyse daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Klavye farede oynanmaz. Gamepad ile sadece ben oynayabiliyorum galiba.

Call of Duty, Battlefield ve Crysis 3 oynarken hic zorlanmadim. Catir catir oynuyorum. Bu oyun kol ile oynanir. Eger maddi olarak problem degilse DS4 alin. Kesinlikle God of War keyfini %1500 katlanacak.

Klavye farede oynanmaz. Gamepad ile sadece ben oynayabiliyorum galiba.

Call of Duty, Battlefield ve Crysis 3 oynarken hic zorlanmadim. Catir catir oynuyorum. Bu oyun kol ile oynanir. Eger maddi olarak problem degilse DS4 alin. Kesinlikle God of War keyfini %1500 katlanacak.

Klavye ile oynandığını kim söyledi? Anlaşılan emulatör bilginiz yok daha önemlisi yazımı doğru düzgün okumamışsınız orada emulatör kullanım amacımı açıkça belirttim. Konsollarda 720p ile sınırlı kalırken emulatörlerde 8K değerlerine kolaylıkla çıkılabiliyor ve FPS sınırlaması da yok.

İlk PS için emulator denemiştim uzun yıllar evveli. Uncharted serisini arkadaşımın PS3' ünde biraz oynadım ve bayıldım. Sırf Uncharted için bu işe bir bakarım ben.

Ben de mi anlatım bozukluğu var. İkinci el PS3 atla deve değil. Emülatörün açtığı oyun açamadığı oyun gibi derdi var, kırık PS3 alıp keyfine bakılabilir.

Evet kesin ortada bir anlatım/anlama bozukluğu var detaylı anlatayım o zaman. Ben diyorum ki hiç bir konsol PC'nin vermiş olduğu olanakları veremez konsol ne veriyorsa ne sunuyorsa onu alırız ötesi yok ama PC ihtiyaçlar neyi gerektiriyorsa imkanlar ne kadarına el veriyorsa sonuna kadar kullandırttırır. Misal bir PS2 720p ortalama 30FPS ile çalışır ama emulatör ile PS2 oyunlarını 4K 60 fps ile rahatlıkla oynayabiliyorken neden konsoldan oynayayım neden 720p 30FPS ile sınırlı kalayım? Aynı şey PS3 için gelecekte PS4 için geçerli bu emulatör daha gelişse GOW3'ü 60FPS üstü 4K ile oynayabilsem neden PS3 ile oynayıp o tırtıklı grafikleri göreyim? Ama genede bu ekstra açıklamalarımın sorumlusu benim çünkü bütün GOW serisini bitirdiğimi ve bir PS3 sahibi olduğumu en başta söylemedim ki gereksiz diyaloglara davetiye çıkardım! Tüm mesele daha iyi bir deneyim tatmak bütün konunun ana fikri bu.

Evet kesin ortada bir anlatım/anlama bozukluğu var detaylı anlatayım o zaman. Ben diyorum ki hiç bir konsol PC'nin vermiş olduğu olanakları veremez konsol ne veriyorsa ne sunuyorsa onu alırız ötesi yok ama PC ihtiyaçlar neyi gerektiriyorsa imkanlar ne kadarına el veriyorsa sonuna kadar kullandırttırır. Misal bir PS2 720p ortalama 30FPS ile çalışır ama emulatör ile PS2 oyunlarını 4K 60 fps ile rahatlıkla oynayabiliyorken neden konsoldan oynayayım neden 720p 30FPS ile sınırlı kalayım? Aynı şey PS3 için gelecekte PS4 için geçerli bu emulatör daha gelişse GOW3'ü 60FPS üstü 4K ile oynayabilsem neden PS3 ile oynayıp o tırtıklı grafikleri göreyim? Ama genede bu ekstra açıklamalarımın sorumlusu benim çünkü bütün GOW serisini bitirdiğimi ve bir PS3 sahibi olduğumu en başta söylemedim ki gereksiz diyaloglara davetiye çıkardım! Tüm mesele daha iyi bir deneyim tatmak bütün konunun ana fikri bu.
Hocam haklısınız fakat GOW3'ün grafiklerini de o kadar gömmeyin. Eski felan ama yine de idare eder.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı