PC uyku modundan uyandığında egzoz fanı dönmüyor

namivinka

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bugün çok garip bir şeyle karşılaştım. Bilgisayar açıktı dışarı çıktım eve geldiğim zaman otomatik uyku moduna geçmişti, bilgisayarın açma tuşuna bastım ve egzoz fanı dönmüyordu. İlk başta bayağı korktum kasanın içini falan açacaktım ama kumandayla fan açma tuşuna bastım, dönmeye başladı. Böyle bir sorun neden oldu bilen yazabilir mi? Bilgisayar daha yeni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici bir fan modülü kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla. O sistem bilgisayarınız açılınca yani ilk güç anında çalıştırıyor fanları. Uykuya geçtiğinde güç vermeyi kestiği için fanlara aslında yazılımsal olarak beklenmedik bir durum ortaya çıkıyor fan modülünde... Benim anladığım bu.

Arkadaşlar merhaba, bugün çok garip bir şeyle karşılaştım. Bilgisayar açıktı dışarı çıktım eve geldiğim zaman otomatik uyku moduna geçmişti, bilgisayarın açma tuşuna bastım ve egzoz fanı dönmüyordu. İlk başta bayağı korktum kasanın içini falan açacaktım ama kumandayla fan açma tuşuna bastım, dönmeye başladı. Böyle bir sorun neden oldu bilen yazabilir mi? Bilgisayar daha yeni.

Sanırım bilgisayarınız yeni ve bu durum ilk defa başınıza geliyor, prebuilt değil ise anakarta giren fan kablolarını kontrol etmenizi öneririm belki bir temassızlık olabilir elektrik girişi var kumandayla açılabildiğine göre.

Geri
Yukarı