PC uyku modundayken fişini çekince PC'ye zararı olur mu?

AloneWolf28

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar hiç yaşamadım ama bir korkum var PC'yi uyku modundayken babam hep yapar kapalı diye fişini çekerse herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

Arkadaşımın eski bir bilgisayarı var. Sadece uyku moduna alıp kapatıyor kapağını. Sordum bir kere, "Hiç kapatmıyor musun bilgisayarı?" dedim. Kapatmıyormuş. Hep uykuya alıyormuş, prizden de öyle çekiyormuş. Böyle özensiz kullananların bilgisayarları daha uzun yaşıyor gözlemlediğim kadarıyla. Sen ben gibi üstüne titreyenlerinki hemen bozuluyor. Çok takma yani.

Uyku modu bilgisayarı kapatmaz, belli parçalarını kapatır ama herşey olduğu gibi kalır. Fişi çekersen bilgisayarı normal çalışırken fişten çekmiş olmanla fazla bir farkı olmaz.

Arkadaşımın eski bir bilgisayarı var. Sadece uyku moduna alıp kapatıyor kapağını. Sordum bir kere, "Hiç kapatmıyor musun bilgisayarı?" dedim. Kapatmıyormuş. Hep uykuya alıyormuş, prizden de öyle çekiyormuş. Böyle özensiz kullananların bilgisayarları daha uzun yaşıyor gözlemlediğim kadarıyla. Sen ben gibi üstüne titreyenlerinki hemen bozuluyor. Çok takma yani.
Bende 1-2 hafta kapatmadan uyku moduna koydum, en son bilgisayardan gelen ısıyı mahalleyle bölüşüyorduk.

Geri
Yukarı