Rehber PC ve ROOT erişimi olmadan TWRP kurulumu

Mr. Ahmedov

Hectopat
Yer
Shinjuku/Kabukichō
Merhabalar. Haftalardır süren beyin uğraşı sonucu herhangi bir bilgisayar ve herhangi bir root gerekmeden hedef cihaza root atmayı öğrendim, ihtiyacı olanlara biraz bahsetmek istiyorum. Gerekenler:
1x OTG Kablo (Cihazın şarj tipine göre)
1x Android Cihaz (ROOT'lu olmasına gerek yok)

Boşta duran Android cihaza Bugjaeger Mobile ADB indiriyoruz. İndirdikten sonra hedef cihazın geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamayı aktif edip, OEM kilidini ayarlardan açıyoruz. (Xiaomi kullanıcıları PC üzerinden açmak zorunda) Telefonları OTG Kablo ile birbirine bağladıktan sonra, gereken izinler ekrana gelecektir, onları kabul edin. Bugjaeger'da üstteki çubuğu sağa doğru döndürerek enerji ve güç resmine benzer butona basıyoruz. Sağ alttan komut yazma butonu olacaktır, yuvarlak şekilde, ona basıp gereken kodları girelim;

fastboot devices (Cihazın bağlı olduğundan emin olalım)
fastboot flash recovery (TWRP dosyanızın adını harfiyen girmeniz lazım) ''twrp.img''

Evet, her şey bu kadar. Magisk'i kurup ROOT işlemimizi tamamlayabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir paylaşım. Fakat örnek verecek olursak MIUI Tabanlı telefonlarda Bootloader etkinleştirilmesi lazım. Onun için ise PC gerekli.

USB hata ayıklama açık mı? Kontrol etmenizde fayda var.

Evet açık her 2 telefonda da
Şu an TWRP yüklemek istediğim telefon host cihazı görüyor ama host cihazı yani program kurulu olan telefon hedef cihazı görmüyor o yüzden TWRP yukleyemiyorum acaba OTG kablosundan olabilir mi OTG kablosu hedef cihaza bağlı ama bilemiyorum neden olmuyor. (hedef cihaz Redmi Note 8 Pro) (host cihaz Galaxy A01)

Evet açık her 2 telefonda da
Şu an TWRP yüklemek istediğim telefon host cihazı görüyor ama host cihazı yani program kurulu olan telefon hedef cihazı görmüyor o yüzden TWRP yukleyemiyorum acaba OTG kablosundan olabilir mi OTG kablosu hedef cihaza bağlı ama bilemiyorum neden olmuyor. (hedef cihaz Redmi Note 8 Pro) (host cihaz Galaxy A01)
Aynı sorunu bende yaşamıştım A01'in bağlı olan ucu diğer telefona takın, yani uçları takas edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı