PC vs konsol

Kasalar çok daha sessiz çalışır. Konsollar yeni aldığında sessizler sonra bayağı onlar da ses çıkarıyor. Kasa temizlemesi daha kolay bana sorarsan. PS4'üm de var kasa da var laptopta var. Kasayı temizleyebiliyorum laptopu Monster'da temizletiyorum. Ama PS4'ü anca fanlarından üflüyorum ya da süpürge ile yavaşça çekiyorum.
Kasalar nasıl daha sessiz calışıyor o ses problemi sadece ps4 özel.xbox toplam180 watt vekiyor max.Denk olduĝu 3070 220 wat cekiyor.Gaming x rog auros master ftw3 gibi modeller alınmadığı sürece 2000rpm anca soğutuyor kartları.Konsollarda termal macunu bittigi icin ses yapmaya başlıyolardı ama yeni liguid metal ile 5 6 sene dayanıyor 2 3 senede bir tozunu alırsan ses yapmaz.

30 FPS oyun oynayacaksa 7000-8000 TL'lik PC de işini fazlasıyla görecektir.
Konsolun 30 FPS'i ile PC'nin 30 FPS'i kesinlikle aynı değil. PC'de bottleneck- yazılım kaynaklı sorunlar cart curt derken bin tane ekstra faktör çıkıyor oyun deneyimi etkileyen. Bende GTX 1650 laptop var, AC Origins'i normalde çatır çutur oynayabilmem lazımken FPS drop yemekten oynayamıyorum. Series S'te ise sabit 60 FPS'te oynayabileceğim GP'ye geldiğinde.

Konsol salt oyun için tasarlandığından oyun için daha mantıklı bence. Özellikle Series X/PS5 gibi konsolların GPU'ları bu optimizasyonlar ile birleşince çok daha uzun süreli bir oyun deneyimi sunuyor. Örneğin PS4, 2013 çıkışlı bir cihaz, DL2, Cyberpunk'ı 30 FPS de olsa açtı. 2013'te aldığınız herhangi bir PC'nin bunu yapması imkansız/zor.

PC konsola göre çok daha pahalıya geliyor. Özellikle laptop tarafında daha belirgin oluyor. Fiyat sıkıntısı olmayan insan için en mantıklısı PC almak olur ama genel bir bakınca bence en mantıklısı oyun için konsol, kalan işler için de ortalama bir PC almak olur.

Konsolun 30 FPS'i ile PC'nin 30 FPS'i kesinlikle aynı değil. PC'de bottleneck- yazılım kaynaklı sorunlar cart curt derken bin tane ekstra faktör çıkıyor oyun deneyimi etkileyen. Bende GTX 1650 laptop var, AC Origins'i normalde çatır çutur oynayabilmem lazımken FPS düşmesi yemekten oynayamıyorum. Series S'te ise sabit 60 FPS'te oynayabileceğim GP'ye geldiğinde.

Konsol salt oyun için tasarlandığından oyun için daha mantıklı bence. Özellikle series x/PS5 gibi konsolların GPU'ları bu optimizasyonlar ile birleşince çok daha uzun süreli bir oyun deneyimi sunuyor. Örneğin PS4, 2013 çıkışlı bir cihaz, DL2, Cyberpunk'ı 30 FPS de olsa açtı. 2013'te aldığınız herhangi bir PC'nin bunu yapması imkansız/zor.

PC konsola göre çok daha pahalıya geliyor. Özellikle laptop tarafında daha belirgin oluyor. Fiyat sıkıntısı olmayan insan için en mantıklısı PC almak olur ama genel bir bakınca bence en mantıklısı oyun için konsol, kalan işler için de ortalama bir PC almak olur.

Doğru farkı var illaki ama PC'nin verdiği grafik kalitesi ile konsol arasındaki grafik kalitesi arasında da uçurum var. Bütçen varsa ikisini de alman daha mantıklı tabii ama iş bütçede bitiyor.

Maalesef Xbox fanlarının PC'de olan Game Pass sistemi dışında Xbox'ı savunduğu yok, Game Pass sisteminde oynanmaya değecek adamakıllı 10 15 oyun falan var. Konsol dediğin alet özel oyunlar için alınır PS2 niye 150 milyon sattı diye sanıyorsunuz? Bir sürü PS2'ye çıkan özel oyunu olduğu için, PS3 ve PS4'te aynı şekilde onu bunu geçtim Nintendo cihazları da geçeli bunun için. Series X alacağına 6700'li sistem tercih et daha iyi. PC'nin Xbox'tan aşağı kalır yani ne? Sony GoW ragnarok ve Spider-Man, Wolverine gibi oyunlarla öne geçecektir. Sony PS4'ün artık satmayacağını bildiği için PS4 oyunlarını PC'ye getiriyor ama PS5 oyunlarını PC de oynamak için Sony'nin bir PS6 falan çıkartmasını bekleyeceksiniz, bu kadar basit.

Geri
Yukarı