Konsol vs PC

TheTiger50

Hectopat
Daha fazla  
Yaşım 17. bu güne kadar 1 ke dahi konsol kullanmadım hep PC ile uğraştım. Artık bilgisayarım oyunlarda yeterli gelmiyordu ve sattım. Şimdi yakın zamanda oyun için bir alete ihtiyacım var bütçe 8k. Sizce PS5 veya Xbox Series X almak mı mantıklı yoksa PC mi? Ve bir sorum daha olacak eğer konsol almaya karar verirsem PC'den sonra alışabilir miyim, kullanabilir miyim? Hiç deneyimim olmadı çünkü.

Eğer sırf oyun oynuyacaksanız konsol alabilirsiniz. Fakat okula gittiğiniz varsayarak PC almanızı tavsiye ederim.

8K gibi bir bütçe ile şuan da bilgisayar almayın. 2000₺ olan ekran kartları 8000₺ seviyesinde satılıyor. Bir oyuna 600₺ verebilecek durumunuz varsa kesinlikle Playstation alın. Gamepass gibi avantajlardan yararlanmak, AAA yapım oyunları 4K 60FPS oynamak için Xbox Series X alın.

Oyunlara para verebilecekseniz ve derslere vs. girebileceğiniz idarelik bir PC (1000₺ falan işte bahsettiklerim.) alabilirseniz konsol.

Yaşım 17. bu güne kadar 1 ke dahi konsol kullanmadım hep PC ile uğraştım. Artık bilgisayarım oyunlarda yeterli gelmiyordu ve sattım. Şimdi yakın zamanda oyun için bir alete ihtiyacım var bütçe 8k. Sizce PS5 veya Xbox Series X almak mı mantıklı yoksa PC mi? Ve bir sorum daha olacak eğer konsol almaya karar verirsem PC'den sonra alışabilir miyim, kullanabilir miyim? Hiç deneyimim olmadı çünkü.

Hocam PC mantıklı. Çünkü PS5 ve Xbox'larda oyunlar acayip pahalı oluyor. PC'de güzel indirimler oluyor. Ve PC'nin rahatlığını konsolun vereceğini düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı