PC yeniden başlatınca anakart logosunda kalıyor

RedBereli

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Az önce masaüstünde sağ altta Windows güncelleme bildirimi (her zaman gelir) geldi ve ben de güncelleştir ve yeniden başlat dedim. PC güncellenirken anakart logosunda kalıyor. Sonrasında başka çare bulamıyorum PC'yi kasanın reset tuşundan açıyorum o zaman güncelleme kaldığı yerden devam ediyor ve sorun halloluyor. Sizce bunun sebebi nedir? Reset tuşuna basarak iyi bir şey yapmıyorum sanırsam. Ayrıca bu anakartın logosunun ekranda kalması neredeyse hep güncellemeler esnasında oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Az önce masaüstünde sağ altta Windows güncelleme bildirimi (her zaman gelir) geldi ve ben de güncelleştir ve yeniden başlat dedim. PC güncellenirken anakart logosunda kalıyor. Sonrasında başka çare bulamıyorum PC'yi kasanın reset tuşundan açıyorum o zaman güncelleme kaldığı yerden devam ediyor ve sorun halloluyor. Sizce bunun sebebi nedir? Reset tuşuna basarak iyi bir şey yapmıyorum sanırsam. Ayrıca bu anakartın logosunun ekranda kalması neredeyse hep güncellemeler esnasında oluyor.

BIOS'tan Full screen logoyu kopatın.
Sistem başlarken logo değil sistem bilgilerini içeren yazı ile başlayacak.

Aynı şekilde güncelleme gelip sistemi yeniden başlattığınızda bu ekranda kalacak.
Ama bu ekran bize sorunun ne olduğunuda söyleyecek.

Arkadaşım ASUS anakartta benzer bir sorunu BIOS güncellemesi ile çözmüştü. BIOS güncellemesi olup olmadığını kontrol eder misiniz? Varsa eğer sürüm notlarına bakın. Orada sorununuzla ilgili bir iyileştirme yer alıyorsa BIOS güncellemesi gerçekleştirin. BIOS güncel ve özel ayarlama yapmadıysanız sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Doğrusu Windows ile alâkalı olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı