PC3-10700 Uyumlu RAM Önerisi

sametyurduseven

Hectopat
Daha fazla  
Şu an bilgisiyarda tek slot olarak bu ram bulunmakta. Anladığım kadarıyla 2 GB 1333 Mhz CL:9 . Bunun yanına 4 GB ram takviye etmek istiyorum. Aynı marka olmaması sorun yaratır mı? Eğer öyleyse bunun markasında Micron yazıyor nereden bulabilirim?
Şimdiden teşekkürler.

Capture.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme takılı olan RAM 1066 ve 1333 MHz hızlarını destekliyor. Yanı marka takmadığında uyum sorunu olma ihtimali var. Micron bir bellek yongası üreticisi. Kendi markası ise Crucial. Ama sadece Crucial değil, birçok marka Micron bellek yongası kullanıyor.

Aynı marka olmaması sorun olabilir. Aynı marka ve model olması sorun çıkma ihtimalini önler. Genel olarak aynı marka ve model alınmasını tavsiye ediyoruz.

Teşekkürler. Uyumlu ve 4GB ram önerebilir misiniz? Tercihen Vatan, Bimeks gibi mağazalardan.

Siz direk 4x2 Gb bir kit alın uğraşmayın veya pahalı derseniz 4 Gb'lık tekli modeller olarakta satılıyor onuda alıp ilerde aldığınız RAM dan bir tane takabilirsiniz ama tavsiyem tabiki toplam 8 Gb RAM'dir.
Şansımı 6GB'den yana zorlamaya çalışıyorum :) Olmazsa mecbur şimdilik 4 takıp ileride aynı modelden bir tane daha ekliyeceğim. Teşekkürler :) Üstteki mesajda belirttiğim gibi bulamadım aynı markanın uyumlu ürününü. Yardımcı olursanız sevinirim.

Evet 100 tl civarında kingston'un ürünleri var hatta 90 tl civarlarında bakabilirsiniz beğendiğinizi alıp kullanırken daha sonra bir tane daha alıp 4x2 yapabilirsiniz ama seçerken 1600 MHz olmasına ve Cl değerinin 9 veya ondanda düşük olmasına dikkat edin;Cl geçikme süresidir ve azaldıkça daha iyi olur :)

Evet 100 tl civarında kingston'un ürünleri var hatta 90 tl civarlarında bakabilirsiniz beğendiğinizi alıp kullanırken daha sonra bir tane daha alıp 4x2 yapabilirsiniz ama seçerken 1600 MHz olmasına ve Cl değerinin 9 veya ondanda düşük olmasına dikkat edin;Cl geçikme süresidir ve azaldıkça daha iyi olur :)
Anakart 1333Mhz destekliyor ama en fazla 1600 almak sorun yaratmaz mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı