PC'de anlık olarak tüm ısıklar sönüyor

atayeett

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 1-2 hafta önce Gigabyte B450M S2H anakartıma BIOS güncellemesi yaptım, son sürümü yükledim. O zamandan beri PC'yi açarken ilk önce kasanın ve içindeki donanımların fanları ve ışıkları yanıp sönüyor, ardından yaklaşık 2-3 saniye sonra tekrar yanıyor. Yeniden başlatırken de benzer olay yaşanıyor. Tabii çok büyük bir problem değil ancak uzun vadede sorunlara yol açabilir mi bilemiyorum. Sebebi hakkında bir fikriniz var mı? PSU gücü 650W.

Yaklaşık 1-2 hafta önce Gigabyte B450M S2H anakartıma BIOS güncellemesi yaptım, son sürümü yükledim. O zamandan beri PC'yi açarken ilk önce kasanın ve içindeki donanımların fanları ve ışıkları yanıp sönüyor, ardından yaklaşık 2-3 saniye sonra tekrar yanıyor. Yeniden başlatırken de benzer olay yaşanıyor. Tabii çok büyük bir problem değil ancak uzun vadede sorunlara yol açabilir mi bilemiyorum. Sebebi hakkında bir fikriniz var mı? PSU gücü 650W.
Genelde yeni donanım bağlandığında veya BIOS ayarları değiştiğinde olur bu. Durduk yere oluyorsa BIOS'ta bir problem var demektir.
Ciddi bir şey olduğunu düşünmüyorum. BIOS sıfırlamayı deneyebilirsin. Pili çıkarabilirsin veya varsa jumper ile buton ile neyse artık.

Nornal , ilk açılışta fan %100 başlıyor sonra bios fan default profili durdurup kayıtlı olan fan profiline yönlendiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı