Çözüldü PC'de anlık ses takılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

baystark17

Hectopat
Geçen yıl PC topladım fakat aldığımdan beri kronik bir problem var PC'de. PC'de anlık ses takılması oluyor yaklaşık 0.1 saniyelik gibi bu iş gitgide canımı sıkmaya başladı sonuçta sıfırdan yeni aldığım sistemde böyle bir sorun var. Neyse garanti dahilinde harici ses kartı taktırdım onda da yapıyor bu sorunu (bu durum belli aralıklarda oluyor örneğin yarım saatte 1 gibi). USB ses kartın alıp takıyorum bir de bu sorun USB ses kartında olmuyor ne yapsam bir çözüm bulamadım buradaki açılan konulara baktım sanırım yaşayan arkadaşlar olmuş fakat çözüm üretimi bulamamış kimse. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden herkese teşekkür ediyorum.
NOT: Driver vs. her şeyim güncel. Aşağıdaki videodaki gibi takılma sorunu oluyor ama oradaki kadar sıkça değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada bahsettiğim konuya benzer bir sorun yaşıyorsanız fTPM'yi devre dışı bırakın.

AMD işlemciniz varsa, takılma günde bir veya iki defa gibi çok seyrek oluyorsa sorununuz büyük ihtimal fTPM. Deneyin, daha sonra teşekkür edersiniz.

Burada bahsettiğim konuya benzer bir sorun yaşıyorsanız fTPM'yi devre dışı bırakın.

AMD işlemciniz varsa, takılma günde bir veya iki defa gibi çok seyrek oluyorsa sorununuz büyük ihtimal fTPM. Deneyin, daha sonra teşekkür edersiniz.
Hocam selamlar, ilk posttaki videonun aynısını yaşıyorum. Devamlı değil genelde video izlerken, adobe programlarında ve oyunlarında. Sadece ses değil bilgisayar da takılıyor.

B450M S2H anakart
R5 2600 İşlemci
RX590 GPU
Corsair Vengeance 32GB 3200MHZ (XMP Açık)

Acaba bu XMP açık olduğu için sorun yaşıyor olabilir miyim? Win11 kullanıyorum
fTPM kapatma durumunda win10a dönmem mi gerekir?

Hocam selamlar, ilk posttaki videonun aynısını yaşıyorum. Devamlı değil genelde video izlerken, adobe programlarında ve oyunlarında. Sadece ses değil bilgisayar da takılıyor.

B450M S2H anakart
R5 2600 İşlemci
RX590 GPU
Corsair Vengeance 32GB 3200MHZ (XMP Açık)

Acaba bu XMP açık olduğu için sorun yaşıyor olabilir miyim? Win11 kullanıyorum
fTPM kapatma durumunda win10a dönmem mi gerekir?
Hayır. Windows Hello'yu devre dışı bırak. Pin'i kaldır yani. Tpm kapat. Sonra tekrar pin oluşturursun. Windows 11 de olsa 10 da olsa tek yapman gereken bu.

Pin'i kaldırmadan yaparsan giriş yapamazsın.

Hayır. Windows Hello'yu devre dışı bırak. Pin'i kaldır yani. Tpm kapat. Sonra tekrar pin oluşturursun. Windows 11 de olsa 10 da olsa tek yapman gereken bu.

Pin'i kaldırmadan yaparsan giriş yapamazsın.
Hocam ama benim sorunum bu arkadaşın attığı gibi milisaniyelik takılmalar. Sizin konudaki takılma bayağı uzun sürüyor. Ve günde birkaç kere değil 10dkda 3-5 kere oluyor minimum

15 gündür bu sorun bende de olmaya başladı format attım fakat düzelmedi ses 1-2 saniyeliğine yavaşlıyor ve pcde aynı şekilde . Bu olma aralığı ort 2-3 gün içinde 1 kere oluyor
sistem
3700x
2060
gigabyte b450 aorus pro
16gb 3600 mhz

15 gündür bu sorun bende de olmaya başladı format attım fakat düzelmedi ses 1-2 saniyeliğine yavaşlıyor ve pcde aynı şekilde . Bu olma aralığı ort 2-3 gün içinde 1 kere oluyor
sistem
3700x
2060
gigabyte b450 aorus pro
16gb 3600 mhz
Ben SSD değiştirdim tarif ettiğiniz şekilde bende de oluyor. SSD değiştirmeden önce de oluyordu, SSD'den kaynaklanma ihtimali elendi yani. Sinir bozucu bir durum.

Ben SSD değiştirdim tarif ettiğiniz şekilde bende de oluyor. SSD değiştirmeden önce de oluyordu, SSD'den kaynaklanma ihtimali elendi yani. Sinir bozucu bir durum.
yeni m2 aldım bakalım gelince görücem artık çok can sıkıcı bir durum belki w11 ile ilgili bir sıkıntıdır bilmiyorum internette nerdeyse hiçbirşey yok konuyla ilgili umarım yakında çözerim

yeni m2 aldım bakalım gelince görücem artık çok can sıkıcı bir durum belki w11 ile ilgili bir sıkıntıdır bilmiyorum internette nerdeyse hiçbirşey yok konuyla ilgili umarım yakında çözerim
Eski SSD'mi Windows 10'da da Windows 11'de de deneyimlemiştim. İkisinde de oluyordu. Yeni aldığımda şu anda W11 kullanıyorum W10 kurmadım.

Dediğiniz gibi olabilir belki çünkü takılma periyot olarak aynı şekilde çalışıyor. Bazen her gün gün içi sadece 1 an, bazen 2 3 günde oluyor. Ama takılma şekli değişti önceden o 2 saniyede mouse imleci ağır çekime geçiyordu, şimdi ekranda oynatıyorsam anlık oynattığım yerlerde ışınlanıyor ve 2 saniye sonra düzeliyor. Seste de ona oranla garip bir takılma...

Eski SSD'mi Windows 10'da da Windows 11'de de deneyimlemiştim. İkisinde de oluyordu. Yeni aldığımda şu anda W11 kullanıyorum W10 kurmadım.

Dediğiniz gibi olabilir belki çünkü takılma periyot olarak aynı şekilde çalışıyor. Bazen her gün gün içi sadece 1 an, bazen 2 3 günde oluyor. Ama takılma şekli değişti önceden o 2 saniyede mouse imleci ağır çekime geçiyordu, şimdi ekranda oynatıyorsam anlık oynattığım yerlerde ışınlanıyor ve 2 saniye sonra düzeliyor. Seste de ona oranla garip bir takılma...
şuan sizde devam ediyormu arkadaşımda da olmuş o olay ama sonradan kendiliğinden düzeldi diyor yani anlamıyorum işlemci ısınmıyor ekran kartı ısınmıyor ramlere test yaptım sorun yok benchmarkt testlerinde aynı sistem olan pclerden daha yüksek score veriyor anlamış değilim çıldırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı