PC'de anlık ses ve farenin takılması

Osman Kudret

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün bilgisayarımı açtığımda daha önce hiç karşılaşmadığım şekilde bilgisayarımda mouse takılması ve onun yanında ses takılma sorunuyla karşı karşıya kaldım. Aynı şekilde biriyle sesli konuşmaya girdiğimde karşı tarafa sesim hafif takılmalı takılma esnasında cızırtılı gittiğine şahit oldum. Sorun farem ya da kulaklığımdan kaynaklı değil bunu kendim teyidini sağladım. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• ssd.PNG
    ssd.PNG
    1,5 MB · Görüntüleme: 34
  • hdd.PNG
    hdd.PNG
    1,5 MB · Görüntüleme: 43
  • görev yöneticisi 1.PNG
    görev yöneticisi 1.PNG
    1,4 MB · Görüntüleme: 38
  • görev yöneticisi.PNG
    görev yöneticisi.PNG
    1,4 MB · Görüntüleme: 43
  • IMG_8158.JPG
    IMG_8158.JPG
    217,4 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde RAM belleğin yanlış adresleme yapmasına bağlı olarak gelişen bir durum. Bilgisayar imleci tutukluk yapar ses çalınıyorsa seste bozulma olur bir müddet beklerseniz mavi ekran verir. Anakart ve RAM uyumluluğu önemi burada ortaya çıkıyor. Çok ciddiye alınacak bir durumda değil bilgisayarı kapatıp açtığınızda düzelmesi gerek. İsterseniz fişten çekip Power tuşuna 30 saniye basılı tutun ve beş dk bekledikten sonra fişi takıp çalıştırın.

İşlemcide OC var mı? Varsa kaldırıp deneyin, aynı zamanda XMP kapatıp o şekilde de deneyin
Bios ekranının fotoğrafını attım. Xmp kapalı, işlemci oc'sini nerden göreceğim, gördükten sonra da nasıl kapatacağım?

Genelde RAM belleğin yanlış adresleme yapmasına bağlı olarak gelişen bir durum. Bilgisayar imleci tutukluk yapar ses çalınıyorsa seste bozulma olur bir müddet beklerseniz mavi ekran verir. Anakart ve RAM uyumluluğu önemi burada ortaya çıkıyor. Çok ciddiye alınacak bir durumda değil bilgisayarı kapatıp açtığınızda düzelmesi gerek. İsterseniz fişten çekip Power tuşuna 30 saniye basılı tutun ve beş dk bekledikten sonra fişi takıp çalıştırın.
Bilgisayarımı 6 sene önce almıştım. 3 gün önce tatile gittim bugün döndüm tüm fişler çekiliydi. 2 saat önce bilgisayarımı açtım ve ilk defa böyle bir durumla karşılaştım.

Geri
Yukarı