Çözüldü PC'de bir şey yaparken kapanıyor ve tekrar açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hüseyin-

Hectopat
Merhaba, bundan 3 hafta önce PC'mde garip şeyler olmaya başladı. Herhangi bir oyuna girerken, oyunun ana menüsüne girince ya da oyuna başlayınca kapanıyordu. Ben PSU'dan şüphelenip içini temizledim, sorun biraz düzeldi fakat hala OCCT'de Power test yaparken kapanıp tekrar açılıyordu. 3-4 gün önce tekrar bu sorun olmaya başladı, sonra Opera açarken bile kapanır hale geldi. En son durumda ise şifreyi giriyorum ve PC kapanıp açılıyor. Sorun kesin PSU mudur yoksa başka bir şeyde sorun olabilir mi?

Çözüm
Bilirkişi değilim ama geçmişte benzer bir durum yaşamıştım. Fanlarda bir sorun vardı, en ufak program çalıştırmamda ekran kartı ısınıyor ve sistem kapanıyordu.

Isınma kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü kasanın kapakları açık ve şu an da sadece şifreyi girsem bile kapanıyor.

Sorun PSU daymış arkadaşlar değiştirdim ve sorun kalktı yardımınız için teşekkürler.
Muhtemelen PSU'da bir problem var söküp tekrar toplarsanız sorunun nereden olduğunu anlayabilirsiniz bir uzmana ihtiyacın yok konuyu takip ediyorum buradan bizimle paylaşabilirsin.

Sorunun kesin olarak PSU olduğunu söylemek yanlış olur ama %80 PSU'dan kaynaklanıyor bu sorun.

Başka hangi parça yapabilir? Bir de PSU'yu temizleyince biraz daha idare etmişti temizlikten sonra.

Muhtemelen PSU'da bir problem var söküp tekrar toplarsanız sorunun nereden olduğunu anlayabilirsiniz bir uzmana ihtiyacın yok konuyu takip ediyorum buradan bizimle paylaşabilirsin.

Teşekkür ederim yarın başka bir PSU denemeye çalışacağım.

Bilirkişi değilim ama geçmişte benzer bir durum yaşamıştım. Fanlarda bir sorun vardı, en ufak program çalıştırmamda ekran kartı ısınıyor ve sistem kapanıyordu.

Isınma kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü kasanın kapakları açık ve şu an da sadece şifreyi girsem bile kapanıyor.

Sorun PSU daymış arkadaşlar değiştirdim ve sorun kalktı yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı