PC'de ekran birkaç saniyeliğine gidip geri geliyor

Syncreaxes

Femtopat
Katılım
2 Nisan 2020
Mesajlar
55
Yer
Sivas
Başlıkta da yazdığım gibi, monitöre gelen görüntü aniden gidiyor sonra geri geliyor aynı yeni bir ekran kartı driveri kurduğumuzda olduğu gibi, sonra ekrana "en iyi deneyim için şu çözünürlüğü kullanın." diyen bir yazı geliyor. (Yeni driver kurarken de oluyor bu, herkeste oluyor mu bilmiyorum. Benim monitörümle ilgili de olabilir.)
Sorun neden kaynaklıdır acaba, ekran kartım monitöre dönüştürücü ile bağlı bundan dolayı olabilir mi? Sık sık yaşadığım bir sorun da değil sadece ara sıra karşılaşıyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.
 

FiratGorduk

Femtopat
Katılım
24 Ekim 2020
Mesajlar
52
Evet bu olay dönüştürücüden kaynaklı bende yaşıyorum ancak bir sıkıntısı yok GTX 1050 Ti Gaming X kullanıyorum ve Display Port'u hdmia çevirici bir dönüştürücüm var 2. ekranım bu dönüştürücüye bağlı ve çok nadir de olsa gidip geliyor ama bir zararını görmedim korkacak bir şey yok
 

anilbuldu

Hectopat
Katılım
20 Ekim 2016
Mesajlar
371
Çözümler
3
Yer
İstanbul
Bu problemin kaynağı çoğu zaman dönüştürücü oluyor. Elinizde ekran kartı çıkışı ve monitör girişinize uygun bir kablo varsa dönüştürücüyü iptal ederek deneyebilirsiniz.
 
KS
Syncreaxes

Syncreaxes

Femtopat
Katılım
2 Nisan 2020
Mesajlar
55
Yer
Sivas
Yanıtlarınız için teşekkürler, küçük te olsa ekran kartı problemi olmasından korkuyordum içim rahatlamış oldu, iyi günler dilerim.
 
Yukarı