PC'de konum yanlış gözüküyor

wompwompwomp

Zeptopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4090
ProtonVPN indirip silmiştim, ondan sonra internetim yavaşladı. YouTube'da bile video kasıyor. Telefondan konumuma bakıyorum doğru, laptoptan bakınca 1300 km uzağı gösteriyor, VPN ile bir alakası var mıdır? , LoL'e girerkende uyarı veriyor platform sıpt'si alınamadı diye.

CMD'yi yönetici olarak açıp aşağıdaki kodları yazıp dener misin?
  1. Netsh winsock reset yazıp Enter tuşuna basın.
  2. Netsh int IP reset yazıp Enter tuşuna basın.
  3. Ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basın.
  4. Ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basın.

Bağdaştırıcı seçeneklerinden DNS'i 8.8.8.8 - 8.8.4.4 olarak değiştir yukarıda yazdığım olmazsa bir de bunu dene hocam.

CMD'yi yönetici olarak açıp aşağıdaki kodları yazıp dener misin?
  1. Netsh winsock reset yazıp Enter tuşuna basın.
  2. Netsh int IP reset yazıp Enter tuşuna basın.
  3. Ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basın.
  4. Ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basın.

Bağdaştırıcı seçeneklerinden DNS'i 8.8.8.8 - 8.8.4.4 olarak değiştir yukarıda yazdığım olmazsa bir de bunu dene hocam.
Hocam ilkini denedim sonra benneredeyim.com sitesinden konuma baktım artık doğru gösteriyor, ama googlede hala konum 1300km uzakta. LoL'ede giremiyordum hata veriyordu şuan vermiyor ama internet hala kötü, diğer 2 cihazdan internete girince hiç sorun çıkmıyor ama laptopta her şey geç yükleniyor.

Hocam ilkini denedim sonra benneredeyim.com sitesinden konuma baktım artık doğru gösteriyor, ama googlede hala konum 1300km uzakta. LoL'ede giremiyordum hata veriyordu şuan vermiyor ama internet hala kötü, diğer 2 cihazdan internete girince hiç sorun çıkmıyor ama laptopta her şey geç yükleniyor.
DNS değiştirmeyi denemiş miydiniz hocam? Google DNS'i ile değiştirip dener misiniz?

Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin (sol tarafta ki listede) > İnternetini WiFi ile bağlıyorsan WiFi gözükür, Ethernet ise ethernet gözükür hangisi aktifse sağ tıklayıp "Özellikler" seçeneğine tıkla > İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) yazan yerin üzerine iki kere tıklayıp özelliklerini aç > Alt tarafta DNS için 2 seçenek olacak Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğine tıklayıp 8.8.8.8 üstteki 8.8.4.4 alttaki olacak şekilde doldurup kaydet. Bu şekilde dene umarım çözülür hocam.

Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin (sol tarafta ki listede) > İnternetini WiFi ile bağlıyorsan WiFi gözükür, Ethernet ise ethernet gözükür hangisi aktifse sağ tıklayıp "Özellikler" seçeneğine tıkla > İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) yazan yerin üzerine iki kere tıklayıp özelliklerini aç > Alt tarafta DNS için 2 seçenek olacak Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğine tıklayıp 8.8.8.8 üstteki 8.8.4.4 alttaki olacak şekilde doldurup kaydet. Bu şekilde dene umarım çözülür hocam.
Hocam her şey iyi şuan ama upload hızım acayip düşük,download normal.

Hocam her şey iyi şuan ama upload hızım acayip düşük,download normal.
Hocam Proton VPN ile Operayı sildim düzeldi,nasıl oldu bilmiyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı