PC'de kullanıcı silme

batiwankenobi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopu satarken hesabın kullanıcısını silip yeni kullanıcı açtım zaten PC'de de önemli bir dosyam yoktu sadece Chrome üzerinde verilerim vardı orada da silmeden önce dahi çıkıp cihazdaki tüm kayıtlı şifreleri vs silmiştim ekstra bir şey yapmaya gerek var mı acaba?
Alacak arkadaş Windows 10'a geri döndürecek zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD değişimi yapabilirsi ama çok da gerenli değil. Onun dışında yapacağın başka bir şey yok.

En iyisi formatlamaktır. Ama formatlasanız bile bazı dosyalarınız başka programlar aracılığıyla tekrar kurtarılabilir. Ama Chrome vb. programların içine entegre olan bilgiler öyle kolay kolay kurtarılıp kullanılacak şekilde saklanmıyor zaten bilgisayarda da.

En iyisi formatlamaktır. Ama formatlasanız bile bazı dosyalarınız başka programlar aracılığıyla tekrar kurtarılabilir. Ama Chrome vb. programların içine entegre olan bilgiler öyle kolay kolay kurtarılıp kullanılacak şekilde saklanmıyor zaten bilgisayarda da.

Bende bunu düşündüğüm için çok uğraşmadım açıkçası hocam zaten dediğim gibi Chrome harici bir belge vs hiçbir öge yoktu içinde sadece mail hesaplarım açıktı o kadar Windows.

@armas
Hocam ona da bakmıştım sistem geri yükleme noktasını silmiştim hızlıca bir de üzerine kullanıcı dosyalarını direkt silmiştim ama dediğim gibi Chrome için merak ettim sadece çünkü ister istemez her şifremiz orada kayıtlı artık. :)

Bende bunu düşündüğüm için çok uğraşmadım açıkçası hocam zaten dediğim gibi Chrome harici bir belge vs hiçbir öge yoktu içinde sadece mail hesaplarım açıktı o kadar Windows.

@armas
Hocam ona da bakmıştım sistem geri yükleme noktasını silmiştim hızlıca bir de üzerine kullanıcı dosyalarını direkt silmiştim ama dediğim gibi Chrome için merak ettim sadece çünkü ister istemez her şifremiz orada kayıtlı artık. :)
Sandbox mantığıyla saklandığı için bildiğim kadarıyla sildiğin zaman sisteminden tamamen gidiyor. Bence bu yaptıklarınla bir sıkıntı olmayacaktır.

Geri
Yukarı