PC'de Realtek HD Audio kayboldu

mberkay1

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 1 ay kadar önce bilgisayarımda sorun yaşadım ve içindeki dosyaları kurtarmak için format atmak yerine, bilgisayar içerisindeki Windows'u kullanarak tekrar kurulum yaptım ve istediğim bazı dosyaları kurtarabildim ancak bu olay sonucunda bilgisayarıma mini bir format atılmış gibi olduğu için içerisinde bulunan çoğu şey gitti. Sonrasında hiçbir kulaklığı bilgisayar görmemeye başladı. Mikrofon, mouse ve klavye gibi aygıtlarda sorun yaşamıyorum ancak hiçbir kulaklığı bilgisayar görmüyor.

Sorun çözülmeyince tam bir format attım ancak hala sorun devam ediyor. Anakartım Gigabyte A520M H, sitesine girip ses yazılımını güncellemeye çalışıyorum ancak Loop'a giriyor ve sürekli bilgisayarı yeniden başlatıp 'mevcut ses kartı silinip yeniden yüklenecek' diyor. 5 6 kez üst üste başlatmama rağmen sürekli aynı uyarıyı veriyor. Bugün ise Realtek güncellemek istedim ancak bilgisayarımda hiçbir yerde gözükmüyor. Bunu bilgisayarıma nasıl indirebilirim ve kulaklık görmeme sorununu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 15
  • 2.png
    2.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 25
  • 3.png
    3.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kartında bir sorun yok sanırım çünkü Realtek Audio Console kısmında görselde işaretli kısmı 'Açık' yaptım, şu an Sony olan kulaklığı görüyor ve ses geliyor ancak Razer'ın uygulamasında hala kendi kulaklığını görmüyor ve ses gelmiyor.

Aynı sorunu yaşayanlar varsa diye güncelleme yapmak istiyorum. Sorun 'kısmen' halloldu. O günden bugüne tekrar aynı sorunu yaşamadım. Kısmen dememin sebebi ise Razer marka kulaklığımı Razer'ın kendi uygulaması hala görmüyor. Ayarlardan 'Realtek Audio Console' birimini açıp yukarıda da atmış olduğum fotoğraftaki 'Ön panel jak saptamasını engelleyin' kısmını açık bıraktığım zaman Realtek HD Audio olarak kulaklık tercihi çıkıyor ve o şekilde kullanabiliyorum. Ses ayarlarında Hoparlör 7.1 olarak Razer marka kulaklığım gözüküyor ancak ses tercihim olarak bunu seçersem ses alamıyorum. Uzun zamandır da bununla uğraşmayı bıraktım diyebilirim. Kısmı olarak sorunu bu şekilde çözebildim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı