Çözüldü PC'de virüs çıktı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xraze

Hectopat
Önce Kaspersky ile taradım bir şey çıkmadı sonra Malwarebytes ile taradım tam tarama çıkmadı o arada locallow da bir dosya gördüm tarama yaparken ıgdump diye içinde garip bir şey vardı sonra kayboldu oradan bir anda sonra hızlı tarama yaptım. Bunları buldu hiçbir şey indirmeden nasıl girdi ve nasıl temzileyeceğim ve bu keylogermı.

Dosya Ekleri

• virüs1.png
    virüs1.png
    30,8 KB · Görüntüleme: 323
Çözüm
Keylogger değil, zararlı da değil. PUP: Potantially Unwanted Program olarak geçer, potansiyel istenmeyen uygulamadır. Zararlı değildir fakat genelde uygulama kurulumlarında kendisini otomatik yükleyen, ana sayfaya müdahale eden can sıkıcı ek uygulamalardır. Mail.Ru olarak sınıflandırılmış, temizleyin gitsin. EEK ile de tam tarama yapın, beraberinde ne kurulduğuna bakalım.
Arkada bir şey çalışmıyor.
Hocam Eset Online Scanner ile tek seferlik taratma yapabilirsin.

Hocam ESET Online scanner ile tek seferlik taratma yapabilirsin.

Hemen yapıyorum şu an 3 tane virüs programı oludu.

Şu an Windows iniyor format atacağım az kaldı.

Hocam formatlık bir durum yok ki tam tarama yapsaydın ve temiz çıksaydı bir sorun olmazdı.

Formatladıktan sonra hangi virüs programını önerirsiniz.

ESET veya Avast öneririm. Bu aralar Kaspersky önermem sebebi ise Kaspersky'da olan sorunlar klavye, mouse ve ses sürücülerini silebiliyor hatta bunlarla ilgili konular var.

Hocam formatlık bir durum yok ki tam tarama yapsaydın ve temiz çıksaydı bir sorun olmazdı.

ESET veya Avast öneririm. Bu aralar Kaspersky önermem sebebi ise Kaspersky'da olan sorunlar klavye, mouse ve ses sürücülerini silebiliyor hatta bunlarla ilgili konular var.

Bende öyle bir sorun olmamıştı bir de bende biraz takıntı var virüs olunca her zaman formatlıyorum bu 10. formatım olacak herhalde. Bir de Avast'ı denedim bulmuyor çoğu zaman.

Keylogger değil, zararlı da değil. PUP: Potantially Unwanted Program olarak geçer, potansiyel istenmeyen uygulamadır. Zararlı değildir fakat genelde uygulama kurulumlarında kendisini otomatik yükleyen, ana sayfaya müdahale eden can sıkıcı ek uygulamalardır. Mail.Ru olarak sınıflandırılmış, temizleyin gitsin. EEK ile de tam tarama yapın, beraberinde ne kurulduğuna bakalım.

Çözüm

Geri
Yukarı