Çözüldü PC'de virüs çıktı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xraze

Hectopat
Önce Kaspersky ile taradım bir şey çıkmadı sonra Malwarebytes ile taradım tam tarama çıkmadı o arada locallow da bir dosya gördüm tarama yaparken ıgdump diye içinde garip bir şey vardı sonra kayboldu oradan bir anda sonra hızlı tarama yaptım. Bunları buldu hiçbir şey indirmeden nasıl girdi ve nasıl temzileyeceğim ve bu keylogermı.

Dosya Ekleri

• virüs1.png
    virüs1.png
    30,8 KB · Görüntüleme: 323
Çözüm
Keylogger değil, zararlı da değil. PUP: Potantially Unwanted Program olarak geçer, potansiyel istenmeyen uygulamadır. Zararlı değildir fakat genelde uygulama kurulumlarında kendisini otomatik yükleyen, ana sayfaya müdahale eden can sıkıcı ek uygulamalardır. Mail.Ru olarak sınıflandırılmış, temizleyin gitsin. EEK ile de tam tarama yapın, beraberinde ne kurulduğuna bakalım.
Keylogger değil, zararlı da değil. PUP: Potantially unwanted program olarak geçer, potansiyel istenmeyen uygulamadır. Zararlı değildir fakat genelde uygulama kurulumlarında kendisini otomatik yükleyen, ana sayfaya müdahale eden can sıkıcı ek uygulamalardır. Mail.Ru olarak sınıflandırılmış, temizleyin gitsin. Eek ile de tam tarama yapın, beraberinde ne kurulduğuna bakalım.

Şeyden olabilir mi gezginlerden WinRAR indirmiştim.

Keylogger değil, zararlı da değil. PUP: Potantially unwanted program olarak geçer, potansiyel istenmeyen uygulamadır. Zararlı değildir fakat genelde uygulama kurulumlarında kendisini otomatik yükleyen, ana sayfaya müdahale eden can sıkıcı ek uygulamalardır. Mail.Ru olarak sınıflandırılmış, temizleyin gitsin. Eek ile de tam tarama yapın, beraberinde ne kurulduğuna bakalım.

Format atıyorum şu an hangi ücretsiz virüs programını önerirsin.

Son düzenleme:
Şeyden olabilir mi gezginlerden WinRAR indirmiştim.

Format atıyorum şu an hangi ücretsiz virüs programını önerirsin.
WinRAR'dan olacağını sanmıyorum.

Bitdefender Internet Security veya ESET Internet Security öneririm.

Kusura bakmayın ama buradaki kişilerin çoğu saçma yorum yapmış PUP olarak sınıflandırmış virüs değil ve mail.ru PUP da değildir ancak PUP olarak algılanır bir mail ve dosya yükleme servisidir işinize yaramazsa silin.

Bir de onceden Kaspersky maili tempmailden yaptim sorun olur mu?

@Dutchman
Olur, cihaz kilitlemeye kadar birçok farklı eylem MyKaspersky hesabından yapılıyor. Geçerli bir mail ile kaydolun.

Geri
Yukarı