Çözüldü PC'de virüs çıktı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xraze

Hectopat
Önce Kaspersky ile taradım bir şey çıkmadı sonra Malwarebytes ile taradım tam tarama çıkmadı o arada locallow da bir dosya gördüm tarama yaparken ıgdump diye içinde garip bir şey vardı sonra kayboldu oradan bir anda sonra hızlı tarama yaptım. Bunları buldu hiçbir şey indirmeden nasıl girdi ve nasıl temzileyeceğim ve bu keylogermı.

Dosya Ekleri

• virüs1.png
    virüs1.png
    30,8 KB · Görüntüleme: 323
Çözüm
Keylogger değil, zararlı da değil. PUP: Potantially Unwanted Program olarak geçer, potansiyel istenmeyen uygulamadır. Zararlı değildir fakat genelde uygulama kurulumlarında kendisini otomatik yükleyen, ana sayfaya müdahale eden can sıkıcı ek uygulamalardır. Mail.Ru olarak sınıflandırılmış, temizleyin gitsin. EEK ile de tam tarama yapın, beraberinde ne kurulduğuna bakalım.
Hocam cidden o kadar oluyor mu ya?
Cihaz kitleme işi nasıl oluyor?

@Xraze Çözüm mesajını rapor et.
Anti-theft özelliği güncel güvenlik yazılımlarında pakete dahil olarak gelir çoğunda. Anti-theft aktif edilip cihaz kilitlenebilir, veriler silinebilir, konum tespiti yapılabilir. Koruma bileşenleri kapatılabilir veya koruma düzeyi değiştirilebilir.

@Dutchman tama yaptım yine aynıları çıktı Malwarebytes ile Google sekronizasyonundan kaynaklı olabilir mi?
OneDrive, Google Drive, Yandex.Disk gibi otomatik yedekleme uygulamaları, her temizlik sonrasında tespiti yeniden yüklüyor olabilir. Tam dosya konumu bu klasörleri gösteriyorsa yedeklemeyi kapatıp disk hesaplarınızdan temizleyin.

OneDrive, Google Drive, Yandex. Disk gibi otomatik yedekleme uygulamaları, her temizlik sonrasında tespiti yeniden yüklüyor olabilir. Tam dosya konumu bu klasörleri gösteriyorsa yedeklemeyi kapatıp disk hesaplarınızdan temizleyin.

Yedeklemeyi nereden kapatacağım ve Malwarebytes ile tarayı sildim tarayınca çıkmıyor.

Bir de bunun zararı olmaz değil mi şifre çalınması falan.

OneDrive, Google Drive, Yandex. Disk gibi otomatik yedekleme uygulamaları, her temizlik sonrasında tespiti yeniden yüklüyor olabilir. Tam dosya konumu bu klasörleri gösteriyorsa yedeklemeyi kapatıp disk hesaplarınızdan temizleyin.

Bir de Drive'lerimde birşeyde yok.

Son düzenleme:
Yedeklemeyi nereden kapatacağım ve Malwarebytes ile tarayı sildim tarayınca çıkmıyor.

Bir de bunun zararı olmaz değil mi şifre çalınması falan.

Bir de Drive'lerimde birşeyde yok.
AppData konumunda LevelDB klasörü içerisinde bulunuyorlar, ilgili yazılımı ne amaçla kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı