PC'de Windows'un 64 Bit olacağı nasıl belirlenir?

EMREG.57

Centipat
Şu an elimde 64 Bit bir Windows 10 laptop var. Bunu satıp yeni PC toplayacağım. Ancak toplama PC'nin 64 Bit veya 32 Bit olcağı nasıl belirlenir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer işlemciniz 64 bit ise (ki yıllardır 64 bit desteği olmayan çıkmıyor.) işletim sisteminizi 64 bit kurmanızı öneririm. Bu sayede 32 bit sınırlarına takılmamış olursunuz. örnek olarak 4GB Ram sınırı bulunmaktadır 32 bit işletim sistemlerinde. Ama bu demek değil ki 4 GB'tan daha az Ram 'i olanlar 32 bit kursun. Eğer işlemciniz destekliyorsa kesinlikle 64 bit kurmanızı tavsiye ederim.

Eğer işlemciniz 64 bit ise (ki yıllardır 64 bit desteği olmayan çıkmıyor.) işletim sisteminizi 64 bit kurmanızı öneririm. Bu sayede 32 bit sınırlarına takılmamış olursunuz. örnek olarak 4GB Ram sınırı bulunmaktadır 32 bit işletim sistemlerinde. Ama bu demek değil ki 4 GB'tan daha az Ram 'i olanlar 32 bit kursun. Eğer işlemciniz destekliyorsa kesinlikle 64 bit kurmanızı tavsiye ederim.
peki işlemcilerde 64 bit desteği konusundan söz edermisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı