PC'deki boş ve işe yaramayan dosyalar nelerdir?

redcenter

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, C# ile bir program yazıyorum. Bu program ile PC'deki gereksiz dosyalar silinecektir. Her şey hazır fakat PC'deki boş dosyaların yerlerini bilmem gerekiyor. Bu yerleri kodlara yerleştirerek programı bitirmeyi düşünüyorum. Sizden ricam bana PC'de yer kaplayan gereksiz, boş dosyaların yerlerini söylemeniz. Herkes bir iki tane söylerse programım o kadar genişler. Örneğin:
  • Chrome önbellek klasörü
  • Explorer önbellek klasörü
  • TEMP klasörü
  • Geçici-gereksiz dosyalar
Aklınıza gelen boş dizinleri söylerseniz memnun olurum. Programı bitirirsem forumda paylaşmayı düşünüyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
++

Son düzenleme:
Temp klasöründeki her klasör zararlı değildir, aksine bazı programların bazılarına ihtiyacı olur. CCleaner ile temizleme yaparsan CCleaner hangilerini temizlemesi gerektiğini anlar. 600MB temp klasörüm vardı 100MB'a düştü mesela.

Anladığım kadarıyla ben farklı bir program yapmalıyım, bu zaten her yerde gelişmiş bir şekilde var. Program fikriniz varsa söyleyebilirsiniz. Cevaplarınız için teşekkürler.

Hevesini kırmak amaçlı söylemedim. Kendini geliştirmek, bir şeyler üretmek istiyorsan temizlik programı da yap. Arayüzü düzgün olur, ekstra özellikleri olur vs. işe yarar olur.

Maddi anlamda bir getiri beklentin yok ise bir yerden başla ve oluştur. Sonra onu adım aıdm güncelle ve geliştir.

CCleaner de başlangıçta çok basit bir araçtı.

Hevesini kırmak amaçlı söylemedim. Kendini geliştirmek, bir şeyler üretmek istiyorsan temizlik programı da yap. Arayüzü düzgün olur, ekstra özellikleri olur vs. işe yarar olur.

Maddi anlamda bir getiri beklentin yok ise bir yerden başla ve oluştur. Sonra onu adım aıdm güncelle ve geliştir.

CCleaner de başlangıçta çok basit bir araçtı.
Evet benimde istediğim aslında bu. Oluşturmak ve geliştirmek. Ancak bu kadar yazılım varken bunların arasından nasıl tercih edilebilirim ki? Yani oluşturduğum programı nasıl tanıtabilirim?

Bireysel olarak zor. Eskiden yeterli uygulama ve geliştiricileri yoktu. Örneğin SpyBot bireysel olarak çalışmanın sonucu üretilmişti, maddi olarak bir beklentisi yoktu, bağışlarla ilerledi. Günümüzde hemen hemen her uygulamadan çeşitli varyasyonları ile beraber var.

Evet benimde istediğim aslında bu. Oluşturmak ve geliştirmek. Ancak bu kadar yazılım varken bunların arasından nasıl tercih edilebilirim ki? Yani oluşturduğum programı nasıl tanıtabilirim?
Bir program oluşturduğunda buraya linkini ekleyip beni de etiketler misin?
Game booster tarzı birşeyler yapabilirsin. Mesela bir klavye kısayolu ile kullanıcının seçtiği uygulamaları kapatan birşeyler.

Belli bir yere getirdikten sonra Kickstarter da belki öne çıkabilirsin. Öne çıkmasan bile az buz bir şekilde destek gelir bence.

Bu tarz uygulamalarda çok ileride olan firmalar varken onlarla yarışmak için paraya ve güçlü bir ekibe ihtiyacın var. Bu uygulama işlerin oyunlar gibi kickstarter falan filanda maalesef tutması çok zordur.

Tek tavsiyem uygulama sistemde kalıcı sorunlara sebep olmayacak şekilde kontrol ederek geliştir. Eğer uygulaman bir kaç kişi tarafından bu tarz zararlara yol açarsa kendini düzeltirsen bile kimse geri dönüp uygulamayı kullanmaz.

Wise Care 365 Arayüz ve özellikleri açısından sevdiğim bir uygulamadır. Bu uygulamadan örnek alarak sadece temizleme değil. Diğer bilgisayar için gereken yazılımları da içerisinde sunduğun bir program yaparsan çok güzel olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı