PC'deki statik elektrik nasıl giderilir?

Gojou Satoru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC'yi temizledim fakat fanları tutmayı unuttum fanların statik elektrik ürettiğinden şüpheleniyorum. Arkadaşa sordum fişe takmadan güç düğmesine 2-3 dakika basılı tut dedi ama sizin de fikrinizi almak istedim. Ne yapmalıyım?

Arkadaşlar PC'yi 5 dakika beklettim, 15-20 saniye basılı tuttum ve 5-6 defa da bastım. Hepsini yaptım yani. Allah razı olsun teşekkür ederim herkese.

1) Yazdığım ne yanlış ne de tuhaftır. Insan vücudu statik elektrik yüklenebilir ve boşaltabilir. Tabi ezberlemediğin yerden çıktı.

2) Bana troll demeden önce troll'ün ne olduğunu öğren zira yaptığım troll'lük değil.

3) Niyetim bu forumda barınmak değil, yardımcı olmak.

4) Bir daha anlamadığınız şeylere tuhaf demeyin.

5) Her sorunun yalnızca bir çözümü olmaz.

6) Kendinizi bilgili sanıyorsunuz ama bildiğiniz her şey ezber, oysa her şey ezber değil, tecrübedir.
Benim kim olduğumu veya ne ile ilgilendiğimi bilmeden yorum yapmamanı tavsiye ederim. Zira ummadığın sonuçlarla karşılaşabilirsin.

Arkadaş bilgisayardaki statik elektriği boşaltmak için toprak mı arayacak? Sen saksıdaki toprak ile statik elektrik boşaltabileceğini mi düşünüyorsun?

İnsan vücudu sürtünme ile negatif yükle yüklenir. Anakarta parmağını değerek statik elektriği alamazsın. Bilgisayarda bir güç beslemesi yokken güç tuşuna bastığında bileşenlerde yüklü fazla statik elektriği fanları döndürerek veya aydınlatmayı yakarak harcarsın.

Madem amacın yardım etmek bundan sonra daha makul ve akılcı önerilerde bulunursun artık.

Benim kim olduğumu veya ne ile ilgilendiğimi bilmeden yorum yapmamanı tavsiye ederim. Zira ummadığın sonuçlarla karşılaşabilirsin.

Arkadaş bilgisayardaki statik elektriği boşaltmak için toprak mı arayacak? Sen saksıdaki toprak ile statik elektrik boşaltabileceğini mi düşünüyorsun?

İnsan vücudu sürtünme ile negatif yükle yüklenir. Anakarta parmağını değerek statik elektriği alamazsın. Bilgisayarda bir güç beslemesi yokken güç tuşuna bastığında bileşenlerde yüklü fazla statik elektriği fanları döndürerek veya aydınlatmayı yakarak harcarsın.

Madem amacın yardım etmek bundan sonra daha makul ve akılcı önerilerde bulunursun artık.
1) Ben arkadaşların önerisine yanlış demedim. Çünkü bu da bir çözüm.

2) Kim olursan ol, ister bilim adamı ol benim için hiç farketmez.

3) Benim önerdiğim yöntemi kendince değiştirerek yanlış gösteriyorsun.

4) Yanlışlarla yanlışları doğru yapmaya çalışıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı