Çözüldü PC'deki yavaşlık ve programların açılmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FCLivorno

Hectopat
Yer
Leningrad
Bu aralar nedense PC epey ağırlaştı. Nette gezinirken sayfalar geç açılıyor bazen yüklenme hatası oluyor, ''tarayıcınız sayfayı açarken çok zaman kaybedecek'' gibisinden hatalar çıkıyor. Flash gerektiren sayfalar defalarca sayfa yenileme gerektiriyor. Bazı programlar tıkladığımda açılmıyor, ama görev yöneticisinde çalışıyor görünüyor. Bazen Youtube'ta videolar başta takılıp kalıyor, bazen yarıda kalıyor. Şu an bu konuya mesaj yazıp konuyu oluşturduğumda bile yaklaşık 1 dakikada anca bitti işlem. Bu tarz sorunlar yaşayan oldu mu? Sorunu çözebildi mi?
...
Az önce BlueStacks uygulamasını açtığımda şu hatayı verdi. Bu hatayı verdiğinde RAM kullanımı 7GB olmuştu. Bendeki RAM 8GB.
Görev yöneticisinden kapattım ve şu an RAM kullanımı 2GB.
...
Yeni Microsoft PowerPoint Sunusu4423.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Hayır ama sen defender ile tarama yap. Hiç bir uygulama çalışmazken 7 gb ram kullanması garip. Birde işe yaramaz uygulamaları kaldır.
PC'yi kapatıp açınca düzeldi nedense o az önce. İşe yaramaz uygulamalar neler? Şu an Sosyal de mi sorunlu anlamadım mesajlar çok geç kaydediliyor.
Denetim masasına Program ekle-kaldıra gir bak adını bilmediğin programları sil.
Sosyal'de sıkıntı yok şu anda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu aralar nedense PC epey ağırlaştı. Nette gezinirken sayfalar geç açılıyor bazen yüklenme hatası oluyor, ''tarayıcınız sayfayı açarken çok zaman kaybedecek'' gibisinden hatalar çıkıyor. Flash gerektiren sayfalar defalarca sayfa yenileme gerektiriyor. Bazı programlar tıkladığımda açılmıyor, ama görev yöneticisinde çalışıyor görünüyor. Bazen Youtube'ta videolar başta takılıp kalıyor, bazen yarıda kalıyor. Şu an bu konuya mesaj yazıp konuyu oluşturduğumda bile yaklaşık 1 dakikada anca bitti işlem. Bu tarz sorunlar yaşayan oldu mu? Sorunu çözebildi mi?
...
Az önce BlueStacks uygulamasını açtığımda şu hatayı verdi. Bu hatayı verdiğinde RAM kullanımı 7GB olmuştu. Bendeki RAM 8GB.
Görev yöneticisinden kapattım ve şu an RAM kullanımı 2GB.
...
Eki Görüntüle 413612
Aynı sorun 2 yıl önce banada oldu pc m bozuldu tamirciye verdim geri aldığımda deli gibi kasmaya başladı fortnite kasmadan oynuyordum 25 fps oynamaya başladım.

Düzelmezse artık formattan başka çare yok gibi. Zaten şu Ryzen işlemciden nedense bir türlü randıman alamadım. Win10 kurduktan sonra adam gibi çalışmadı hiç. SSD mi sorunlu yoksa başka bir sıkıntı mı var çözemedim. İdare edip duruyoruz.
Tamirciye verdikten sonra oldu.
Onu kestirmek zor. Tamirci nasıl bir işlem yaptı, hangi parçaları elden geçirdi bilmek lazım. Farklı bir tamirciye de gösterebilirsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı