PC'den gelen bip sesi sorunu

Gökhan Raiser

Kilopat
Bazen PC'den kasadan biib sesi geliyor uzun cana 1-2 sanıye filan ancak neden kaynaklı bilmiyorum bir arkadaş böyle bir konu açmış sanırım ancak aynı durum değil.

Ben sanırım Sabit disk'ten geldigini düşünüyorum. Aşagı yukarı 3 senelık 1TB ancak hiçbir sorun yaşamadım belki 5 senelik emeğin diyelim ancak 5 sene den çok olması imkansız SSD de var ondan ses gelmiyor.

İnterneten baktım biraz araştırdım bu biib sesleri anlamı varmış hatalı bir şey varsa çıkıyormuş emin değilim 1-2 gün sonra tanıdıgım iyi bir PC bakan bir yer var sormaya gidecem ancak belki daha bilgili bir arkadaş varsa şimdiden söylerse sevinirim.

Sesin büyük ihtimal Sabit disk'ten geldigini düşünüyorum ancak işlemciden gelme ihtimali var mı ? İ7-6700k
PC'deki tüm parçalar yeni 1 ay bile olmadı eski olan parçalar ise şunlar
1TB HDD:
Birde ekran kartım onuda 1 aralıkta değiştirecem.
Asus GTX 1080 OC alacam (önerisi olanlar bunun hakkında da öneri yapabilirler)

Birde benim işlemci sogutucum Akasa Venom Medusa gerçekten çok büyük bir sogutucu bunun tek kuleli olanları da vardı bunu almak abartı mı oldu sogutması iyi midir? Mesela degerler şöyle boşta ilen 18 C derecede yük altında 47-50.
Oda sıcaklıgı 20-22 derece arası yaz kış aynı yazın klima var ''vrf''

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı