PC'den gelen cızırtının kaynağı nedir?

Ekran kartı tam yüke girdiğinde oluyor ise Coil Whine denen illet vardır. Aynı dertten kartı servise gönderdim. Benim sorunum daha değişik. Hem karttan, hem de oyun içinden geliyordu o tiz cızırtı sesi.

tam yüke girse fanlar tam frekansta çalışır, bildiğin 70 derecede kartın sıcaklığı

Yanlış. Afterburner ile bakabilirsiniz. Servise giden kartım da sizinkiyle aynı model. Oyunlarda 70 derecede stabil kalıyordu. Afterburner ile fan hızını %100'e getirip ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Coil whine net. Asus ROG Strix 1660Ti kullanıyorum bende de var. Rahatsız etmiyor. Sırf bu sorun için servise vermeyin derim performansa etkisi yok sonuçta. Ama başka bir sorun olursa ekstra koz olarak kullanabilirsiniz.
Benim kartta garıp normalden çok daha az ısınıyor çekirdek hızı ise olması gerekenden fazla. O.C olmamasına rağmen o yüzden kıyamıyorum. Bu arada kart daha 60°görmedi.:)
Bu illet den kurtuluş yok gibi bu arada. Bizim burda birisi 3 kere kart değiştirdi bu sorundan(onda çok fazla geliyordu) ama hepsinde de 1 ay sonra bir bakıyor aynı sorun. En sonunda pes etti.
Benim PSU+Ekran kartında var beraber orkestra kurcaklar yakında.

Coil whine net. Asus ROG Strix 1660Ti kullanıyorum bende de var. Rahatsız etmiyor. Sırf bu sorun için servise vermeyin derim performansa etkisi yok sonuçta. Ama başka bir sorun olursa ekstra koz olarak kullanabilirsiniz.
Benim kartta garıp normalden çok daha az ısınıyor çekirdek hızı ise olması gerekenden fazla. O.C olmamasına rağmen o yüzden kıyamıyorum. Bu arada kart daha 60°görmedi.:)
Bu illet den kurtuluş yok gibi bu arada. Bizim burda birisi 3 kere kart değiştirdi bu sorundan(onda çok fazla geliyordu) ama hepsinde de 1 ay sonra bir bakıyor aynı sorun. En sonunda pes etti.
Benim PSU+Ekran kartında var beraber orkestra kurcaklar yakında.
kronik sorun yani :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı