PC'den kısık ses geliyor

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Anakart
P5KPL AM SE
Başta ses sorunu yoktu sonradan kısık ses gelmeye başladı. 1+1 hoparlör ve kulaklık denedim aynı şekilde düşük ses var. Elbette anakart ses driverlarını güncelledim düzelmedi.

Belli bir programda mı yaşıyorsunuz sorunu yoksa genel olarak Windows'ta mı? Mümkünse USB ses kartı ile deneyin eğer USB ses kartından ses geliyorsa ses çipsetinde sıkıntı olabilir. Ses boostlama programları vardı ama biraz basslı veriyordu sesi. Onlarada bakabilirsiniz.

Şu çözümü dene bakalım olacak mı ilk olarak görev çubuğundaki ses ikonuna sağ tık yap.
Sonra ses efekti ne tıkla.
Kayıttan yürüt e tıkla.
Hangisi hopöerlör de sorun yaşıyorsan ona 2 kez tıkla.
Düzeyler e tıkla.
Denge ye tıkla ve hoparlör ün ses seviyesini kontrol et devam ederse driver ı kaldırıp tekrar yükle.

Hocam ses efektinden şunu yapar mısınız anlamadığınız yerde anlatırım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-01-28 113112.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-28 113112.png
    1.015,7 KB · Görüntüleme: 15
Belli bir programda mı yaşıyorsunuz sorunu yoksa genel olarak Windows'ta mı? Mümkünse USB ses kartı ile deneyin eğer USB ses kartından ses geliyorsa ses çipsetinde sıkıntı olabilir. Ses boostlama programları vardı ama biraz basslı veriyordu sesi. Onlarada bakabilirsiniz.
Hepsinde oluyor. Anakartı yeni değiştim dün problem yokken bu gün nasıl olur da bir anda ses bu kadar düşük gelir anlamış değilim. Hoparlör kısmında ses yüksek görünüyor, mic ve hoparlör takınca ses düşük.

1674895020707.png

Şu çözümü dene bakalım olacak mı ilk olarak görev çubuğundaki ses ikonuna sağ tık yap.
Sonra ses efekti ne tıkla.
Kayıttan yürüt e tıkla.
Hangisi hopöerlör de sorun yaşıyorsan ona 2 kez tıkla.
Düzeyler e tıkla.
Denge ye tıkla ve hoparlör ün ses seviyesini kontrol et devam ederse driver ı kaldırıp tekrar yükle.
Denge?

1674895107353.png

Hepsinde oluyor. Anakartı yeni değiştim dün problem yokken bugün nasıl olur da bir anda ses bu kadar düşük gelir anlamış değilim. Hoparlör kısmında ses yüksek görünüyor, Mic ve hoparlör takınca ses düşük.

Eki Görüntüle 1647916

Denge?

Eki Görüntüle 1647919

Orada düzeyler sekmesi olacak ona tıklayın oradan denge deyip ses seviyesini kontrol edin Mic veya kulaklık taktıktan sonra onları da kontrol edin.

Ek olarak hoparlör driverlarını kaldırıp tekrar yüklemeyi de deneyebilirsiniz sorun devam ederse anakart ile ses sisteminin bağlantısını kontrol edin.

Geri
Yukarı