PC'den Kıvılcım Sesleri Geliyor ve Düzgün Kapanmıyor

HolyPotato

Decapat
Bu sorun uzun zamandır var... İlk başta Skyrim oynarken keşfetmiştim hani sadece ses çıksa güzel de bilgisayar kendini kapatıyor. Bir de fişini çekip bilgisayarın içindeki kırmızı düğmenin ışığı gidene kadar açılmıyor.
Bi' ara kendiliğinden geçmişti sorun ama Hearthstone ve Starcraft oynamaya başlayınca yeniden başladı sesler, kıvılcım sesleri gibi çatır çatır patlıyor çekirdek çıtlıyomuş gibi ve bilgisayar kapanınca her türlü renkli ekranı alıyorum; pembe, mavi, kırmızı, mor, turuncu vb ya da bir sürü beyaz, siyah, yeşil düz çizgi vererek kapanıyor, tüplü televizyonumsu yani.

Bir ara tamire vermiştik düzelttik demişlerdi ancak düzelmedi, kullandığım ekran kartı GTX 970.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranda çizgi ve renk değişimleri, grafik işlemci arızasıyla ilgili olabilir. Onboard üzerinden görüntü almayı deneyin.

Benim aklıma gelen yüksek akımdan kaynaklı eviniz de çok fazla statik elektrik olabilir ekran kartını aşırı yüke sokuyorsunuz sanırım. Yaz aylarında oda sıcaklığı da önemli eviniz çok sıcaksa aşırı ısı ve yük elektronik bobinlere zarar verebilir. Sisteminizin tüm özelliklerini yazın daha iyi yardımcı olabiliriz belki. Akım korumalı priz ve daha iyi bir güç kaynağı tavsiye ederim.

Ekran kartım gtx 970
işlemcim amd fx 8350 eight core processor 4.00 ghz
ramim ise 8gb
ve sıkıntı bitek oyun oynarken değil twitchden bişiler izlerkende oluyor bilgisayar püf diye kapanıyor
:(
akım korumalı prizi nerden bulabilirim acaba

Ekran kartım gtx 970
ramim ise 8gb
ve sıkıntı bitek oyun oynarken değil twitchden bişiler izlerkende oluyor bilgisayar püf diye kapanıyor
Bak şimdi, ekran kartını çıkar sonra monitöründen ekran kartına giden görüntü kablosunu ekran kartından çıkar anakartın üstüne tak bir de öyle dene aynı sorun olacak mı olmayacak mı?

Ekran kartım gtx 970
ramim ise 8gb
Teknoloji marketlerde bulabilirsin ve ya internetten alabilirsin Tunçmatik marka akım korumalı priz tavsiye ederim Ekran kartın arızalı demek ki kasa içi soğutmaya ve doğru montaja özen gösterin kasa içi kablolamayı da iyi yapın.

Bak şimdi, ekran kartını çıkar sonra monitöründen ekran kartına giden görüntü kablosunu ekran kartından çıkar anakartın üstüne tak bir de öyle dene aynı sorun olacak mı olmayacak mı?
O işlemcide bir kere dahili grafik birimi yok ekran kartı dışında görüntü alamaz. Soruna gelince powersuply marka model nedir ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı