PC'den çoklu "bip" sesleri geliyor

Taylan5001467

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar PC'den ses gelmeye başladı ''1bip 3bip 1bip 3bip'' diye bip sesleri çıkarıyor sistem kurulu. HDD'nin bozukdugundan şüpheleniyorum yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Ekran kartı sorunu olabilir. 3 defa kısa bip sesi mi çıkıyordu diğerine göre? Eğer öyleyse ekran kartı arızası olabilir. RAM Bellekde de sorun olabilir

Arkadaşlar merhabalar PC'den ses gelmeye başladı ''1bip 3bip 1bip 3bip'' diye bip sesleri çıkarıyor sistem kurulu. HDD'nin bozukdugundan şüpheleniyorum yardımcı olur musunuz?
Görüntü bağdaştırıcısı sorunu olarak geçiyor.

Düzeltme AMI BIOS için RAM (bellek) hatası olarak da geçiyor.

Ramlari teker teker denedim ve birini çıkardım bir süre çalıştı ve sonra 4 bip 2bip 3bip sesi çıkarmaya başladı
RAM belleklerde sorun olma ihtimali çok yüksek. 2 ve 3 bip RAM'lerin sorunlu olduğunu gösteriyor. 4 bip ise zamanlayıcı hatası olabilir.

RAM belleklerde sorun olma ihtimali çok yüksek. 2 ve 3 bip RAM'lerin sorunlu olduğunu gösteriyor. 4 bip ise zamanlayıcı hatası olabilir.

RAM'lerde sorun var ise RAM belleklerinizi çıkarıp silgi ile iyice silin. Daha sonrasında bakır olan pinlere dokunmadan tekrardan yerine takın. Bu yöntem ne zaman RAM'lerimde sorun olsa işe yarıyordu. Umarım sizin de işinize yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı