PC'den sağ alt köşeden çok yüksek cızırtı sesi geliyor

aLoneDark14

Hectopat
Daha fazla  
PC imde PUBG vs gibi ağır oyunlar oynayınca harita yüklerken vs internette gezinirken PC'nin tam karşısında durduğunuzda sağ alt köşeden çok yüksek cızırtı sesi geliyor. Bu her zaman olmuyor. Genelllikle bir şey açarken yüklerken oluyor. Dediğim yerde SSD var ama araştırdığımda SSD'den cızırtı gelmez diyorlar. Acaba sorun nedir? Şimdiden teşekkürler.

PC imde PUBG vs gibi ağır oyunlar oynayınca harita yüklerken vs internette gezinirken PC'nin tam karşısında durduğunuzda sağ alt köşeden çok yüksek cızırtı sesi geliyor. Bu her zaman olmuyor. Genelllikle bir şey açarken yüklerken oluyor. Dediğim yerde SSD var ama araştırdığımda SSD'den cızırtı gelmez diyorlar. Acaba sorun nedir? Şimdiden teşekkürler.
Sistemde HDD var ise ya HDD'den ya PSU ya da Ekran kartından geliyor olabilir. Sistem bileşenlerini tam olarak belirtir misin ve mümkünse sesi video'ya kaydederek buraya atar mısın ?

Sistemde HDD var ise ya HDD'den ya PSU ya da Ekran kartından geliyor olabilir. Sistem bileşenlerini tam olarak belirtir misin ve mümkünse sesi video'ya kaydederek buraya atar mısın ?
Sapphire rx 580
Ryzen 5 2600
Adata XPG Gaming 3000 mhz 8 gb bellek
PSU ‘dan olduğunu sanmıyorum çünkü PSU arka tarafta ben ön veya orta kısımdan bahsediyorum.

Sapphire rx 580
Ryzen 5 2600

PSU ‘dan olduğunu sanmıyorum çünkü PSU arka tarafta ben ön veya orta kısımdan bahsediyorum.
Sistemde HDD var mı, PSU markan nedir ? Sistemin 3 tane bileşenden oluştuğunu sanmıyorum. Sesi videoya alabilme şansın var mı ?

Sistemde HDD var mı, PSU markan nedir ? Sistemin 3 tane bileşenden oluştuğunu sanmıyorum. Sesi videoya alabilme şansın var mı ?
Sistemde HDD yok PSU ise Aercool Cylon 500w +80
Sistemdeki tüm bileşenler
Sapphire rx 580 8 gb
Ryzen 5 2600
Gigabatye B450M S2H
Adata Su 630 SSD

Sistemde HDD yoksa sorun kesinlikle PSU'da olmalı. Çünkü bir şeyler açarken veya yüklerken demişsiniz. Yani PSU yük altında ses çıkartıyor. Düzeltmenin bir yolu var mıdır bilemiyorum ancak en iyisi yeni bir PSU almanız olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı