PC'den yanık kokusu geldi

ll.Mehmed

Hectopat
Arkadaşlar bugün Sniper Elite 4 oynuyordum işlemci 80 ekran kartıda 75 dereceydi sonra birden yanık kokusu gelmeye başladı ben PC'den geliyor diye hemen oyunu kapadım. Sonra güç kaynağına falan baktım bir sıkıntı yoktu güç kaynağındanda koku gelmiyordu acaba koku dışarıdan mı geldi PC'den mi geldi nasıl anlarım? Ama oyunu kapatır kapatmaz 1 dakika sonra yanık kokusu yavaş yavaş gitmeye başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bugün Sniper Elite 4 oynuyordum işlemci 80 ekran kartıda 75 dereceydi sonra birden yanık kokusu gelmeye başladı ben PC'den geliyor diye hemen oyunu kapadım. Sonra güç kaynağına falan baktım bir sıkıntı yoktu güç kaynağındanda koku gelmiyordu acaba koku dışarıdan mı geldi PC'den mi geldi nasıl anlarım? Ama oyunu kapatır kapatmaz 1 dakika sonra yanık kokusu yavaş yavaş gitmeye başladı.

Biraz ütopik gelebilir belki ama belki ekran kartının üstüne falan yapıştırılan plastik, etiket erimiştir onun kokusudur?

Sıcaklıklar çok yüksek durmuyor. Bilgisayardan geldiyse PSU'dan gelmiştir büyük ihtimal. PSU'da bir şey olmadığına emin misiniz? Sistem nedir ayrıca?

GTX 1050 Ti.
i5 2400.
500W. Güç kaynağı markası da Dark Force series yazıyor üstünde.
Biraz ütopik gelebilir belki ama belki ekran kartının üstüne falan yapıştırılan plastik etiket erimiştir onun kokusudur?

Kasanın içini açtım, güç kaynağını falan kokladım ama hiç bir yanık kokusu yok. Acaba koku dışarıdan mı geldi? Ondan da şüpheleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dark markasının PSU'da pek iyi olmadığını biliyorum. Büyük ihtimal sorun onda. Tekrar kontrol edin PSU'yu.
Kasanın içini açtım güç kaynağını falan kokladım ama hiç bir yanık kokusu yok acaba koku dışarıdan mı geldi ondanda şüpheleniyorum.
Dışarıya bakın bir, belki oradan gelmiştir.

GTX 1050 Ti
i5 2400.
500W güç kaynağı markasıda Dark Force series yazıyor üstünde.

Kasanın içini açtım güç kaynağını falan kokladım ama hiçbir yanık kokusu yok acaba koku dışarıdan mı geldi ondanda şüpheleniyorum.

Bazen benim kasalı sistemden de Apex Legends falan oynarken geliyordu yani kasa içindeki yapıştırılan etiketler, tozlar bunlar da yanık kokusu yapabiliyor diye düşünüyorum. Sistemim bozulmadığı için yandığını düşünmüyorum. Seninki de aynı durum olabilir.

GTX 1050 Ti.
i5 2400.
500W. Güç kaynağı markası da Dark Force series yazıyor üstünde.

Kasanın içini açtım, güç kaynağını falan kokladım ama hiç bir yanık kokusu yok. Acaba koku dışarıdan mı geldi? Ondan da şüpheleniyorum.
Yüksek ihtimal PSU kaynaklı bir sorun. PSU pek de iyi değil çünkü.

Hocam sıcaklık kokusu gelebilir. Gerçekten yanık kokusuna benziyor ancak yanık kokusu değil. Tabi eğer aynı kokudan bahsediyorsak.

Yeni konular

Geri
Yukarı