PC'den yanık kokusu geldi

Güllaç

Hectopat
Daha fazla  
Az önce BIOS resetlemek için PC'nin kapağını açtım, pili falan çıkardım. Dedim hadi 3. RAM'i de takayım boş boş duruyor öyle diye. Taktım. Çalıştırdığım anda pat pat ses ve yanık kokusu geliyor. Baktığımda RAM'den değil. Çıkarıp denedim yine aynı bir şey yanıyor :D. Kafayı yiyeceğim nereden geliyor olabilir. Ekran kartı ve SSD'yi çıkarmıştım onlara bir şey olmadı en azından.

Şuan iyicene bir kokladım. Koku ağırlıklı olarak sıvı soğutmanın fanlarından geliyor gibi. Saçmalık ya anlam veremedim hala.

Az önce BIOS resetlemek için PC'nin kapağını açtım, pili falan çıkardım. Dedim hadi 3. RAM'i de takayım boş boş duruyor öyle diye. Taktım. Çalıştırdığım anda pat pat ses ve yanık kokusu geliyor. Baktığımda RAM'den değil. Çıkarıp denedim yine aynı bir şey yanıyor :D. Kafayı yiyeceğim nereden geliyor olabilir. Ekran kartı ve SSD'yi çıkarmıştım onlara bir şey olmadı en azından.

Şuan iyicene bir kokladım. Koku ağırlıklı olarak sıvı soğutmanın fanlarından geliyor gibi. Saçmalık ya anlam veremedim hala.
Kısadevre olabilir mi? Benim anakart bir de dağ gibi xeon işlemcim yanmıştı aynı şeyi yaparken.

PSU nedir? :D

Hocam emin değilim şuan CPU_LED yanıyor. Çözemezsem soğutucuyu çıkarıp işlemciye bir bakacağım. Ramlerde sıkıntı yok gibi. Fakat koku sıvı soğutmanın radyatöründen geliyor gibi.

PSU'dan olmadığına eminim hocam.

Hocam fazladan voltaj gibi bir şey başıma gelmiş olabilir diye dedim. En azından marka model verin.

Hocam fazladan voltaj gibi bir şey başıma gelmiş olabilir diye dedim. En azından marka model verin.
Benim yaşlı kurt bu hocam.

Hocam mahalle ne alaka bir arkadaş daha yazdı anlam veremedim.

Şuan hem CPU_LED hem DRAM_LED sırayla yanıp sönüyor. BİOS ekranı gelmiyor zaten. Allah Allah.

Dosya Ekleri

• IMG_20230813_160614.jpg
    IMG_20230813_160614.jpg
    421,8 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı