PCH GOAT V2 sistem fanı dönmüyor

MertEren94

Hectopat
RAM
16GB 3200mhz 8x2
SSD veya HDD modeli
Crucial 1 TB M.2
Ekran kartı
RTX 4060
Anakart
PRO H610M-e DDR4
İşlemci
i5 12400F
Pch goat V2 sistem aldım, ön alttaki kasa fanı ilk başta dönüyordu ikidir dönmüyor. Işıkları yanıyor ama fan otomatik dönmüyor, ben camı açıp elimle biraz çevirince dönüyor. Bilgisayarı kapatıp açınca tekrar dönmemeye başlıyor. Her açışımda elimle çevirip dönmesini sağlamam gerekiyor. BIOS güncelledim, hala aynı zaten BIOS'ta fanlar kısmına gittiğimde sadece CPU fanı ve 2 System fan gözüküyor, sanırım onlarda GPU fanları, 0 RPM gözüküyorlar, kasada 3 önde 1 arkada toplam 4 kasa fanı var sanırım hiçbirisi BIOS'ta gözükmüyor, dönmeye otomatik başlamayan da sadece öndeki üç fandan en alttaki.

Elimle döndürmediğim sürece dönmeye başlamıyor en alt fan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın maksimum desteklediği fan sayısına fazla geliyordur. Fan kontrolcün varsa onla halledebilirsin gibi görünüyor.

bilmiyorum hiç bir kasa fanı gözükmüyor biosta çalışanlarda dahil, pc ilk geldiği zaman hepsi çalışıyordu
Şey yapsana bi tek tek hepsini takıp öyle dene hepsi tek başındayken çalışıyorsa max fan sayısı sorunu var demektir. Kontrolcü alıp sorunu öyle çözersin ya da 1 2 fanı çalıştırmazsın.

diğer fanlar da biraz yavaşlamış gibi geldi bana
Güç sorunu da olabilir o zaman. Fan controller tarzı programlar kullanarak bir bilgi elde edilebiliyor mu tek tek indirip denemek lazım bazı programlar çok detaylı sonuç veriyor.

Şunu dene bakalım bir sonuca ulaşabilecek miyiz ? https://www.almico.com/speedfan452.exe?
1696861260760.png

göstermiyor

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• IMG_0123.jpeg
    IMG_0123.jpeg
    404,5 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri
Yukarı