PCH Penumbra Base alınır mı?

Yanlış algılamayın bu söyleyeceğimi, fakat bu bütçede şahsen ben temiz ikinci el sistem kovalardım.
İlla bu sistem alınacak ve bütçe 7000 diyorsanız, ek bütçeyle R3 4100 koyun, anakartı B450 yapın. Ben bu hazır sistem işlerinden pek haz etmiyorum arası daha iyi olan birileri tavsiyede bulunsun.

Ben sizin yerinizde olsam şu an ne yapardım? Şöyle not düşeyim:

Kasa, işlemci, soğutucu, termal macun eklemedim henüz.

Bu haliyle parçalar 5850 TL civarı yapıyor. Aynı model RX 6400'ü almak isterseniz buyrun linki:

Bu ekran kartıyla 4950 TL civarı eder, iki ekran kartı arasında 900 TL fark var.

5000 TL'lik RX 6400'lü parçaların üzerine şöyle bir işlemci eklenirse:

6500 TL'ye kasa ve termal macun eksik kalır. 500 TL kasa için düşük bir bütçe fakat bu sistemin size verdiği kasada çok iyi değil zaten. Kalitelisini aramıyorsanız boş kasa bulup biraz modifiye etmek zor değil.

Şu tür ofis kasaları her yerde böyle fiyatlara bulunuyor:

Örnek olarak atıyorum, hemen almayın bu kasayı parçalar sığar mı hiç kontrol etmedim. Böyle kasaları bilgisayarcılar bile satıyor burada kontrol edip 200 TL'den almak istesem 5 saniye düşünmezler.

Ya da beğenmiyorsanız 500 TL'ye daha iyisi elbette var, örneğin:

Bu şekilde yanlışım yoksa RX 6400+ R3 3100 7000 TL'ye getirilmiş olur. Termal macun en F/P'si MX-4 deseniz 100 TL bütçenin üzerinde tutar. Daha ucuzuda var 2-3 derece önemli değilse ucuzundan alırsınız.

7900 TL'ye ise attığım RX 6500XT + R3 3100 gelir. Sistemi ilk attığıma benzer vasat bir kasaya toplasanız 7600 TL'ye kadar düşer, herhangi başka bir bileşeni yine ikinci el ve ucuza getirebilirseniz 7500 TL altına denk gelebilir. Ben işlemci hariç hemen her parçayı sıfır koydum aslında hiç ikinci el falan olmadı bu sistem.
Daha da ucuza 6500XT buldum, gözümden kaçmış.

Sapphire yerine bu modeli alırsanız 150 TL daha düşebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı