PCH S Class 1.0 alınır mı?

Arkadaşlar bu sistem nasıl? Bu hafta net sipariş edeceğim karar verebilirsem. Ekran kartı olarak Zotac Gaming RTX 2070 mini kullanılmış ısınma sorunu olur mu? 1080P oyun için almak istiyorum işlemci olarak R5 2600X yeterli olur mu? SSD değişimi yaparak XPG SX8200 PRO tercih etsem nasıl olur? Yanına almayı düşündüğüm monitör: ASUS VG258QR. Sizin önerebileceğiniz monitörlere açığım, şimdiden teşekkürler.
R5 2600X darboğaz yapabilir. İşlemciyi yükseltecek fazla bütçeniz yoksa R7 2700X yapın. Darboğazı engeller ve RGB soğutucun olur. Ya da R5 3600 yapabilirsin. 2700X modele göre daha zayıf olmasına rağmen tekil çekirdeği iyi olduğu için oyunlarda birkaç FPS fazla verir.

Bence 2700X yapın. R5 3600 fazladan 300 lirayı hak etmiyor.

O 300 lira ile de anakartı isterseniz B450 Aorus Elite yapabilirsin. Zorunlu değil ama yaparsan ilerisi için iyi olur.

Bu tercih size kalmış ama SSD modelini bence 860 Evo yap. Fiyatları neredeyse aynı hatta 860 Evo daha ucuz. Evet M2 değil ama çok daha uzun ömürlü ve kaliteli bir SSD olduğunu düşünüyorum. Pratikte M2 ile SATA SSD arasında pek hız farkı da olmuyor. Bir düşün derim.

Son düzenleme:
R5 2600X darboğaz yapabilir. İşlemciyi yükseltecek fazla bütçeniz yoksa R7 2700X yapın. Darboğazı engeller ve RGB soğutucun olur. Ya da R5 3600 yapabilirsin. 2700X modele göre daha zayıf olmasına rağmen tekil çekirdeği iyi olduğu için oyunlarda birkaç FPS fazla verir.

O 300 lira ile de anakartı isterseniz B450 Aorus Elite yapabilirsin. Zorunlu değil ama yaparsan ilerisi için iyi olur.

Bu tercih size kalmış ama SSD modelini bence 860 Evo yap. Fiyatları neredeyse aynı hatta 860 Evo daha ucuz. Evet M2 değil ama çok daha uzun ömürlü ve kaliteli bir SSD olduğunu düşünüyorum. Pratikte M2 ile SATA SSD arasında pek hız farkı da olmuyor. Bir düşün derim.
Cevabın için teşekkürler dikkate alacağım.

Bu tercih size kalmış ama SSD modelini bence 860 Evo yap. Fiyatları 700xneredeyse aynı hatta 860 Evo daha ucuz. Evet M2 değil ama çok daha uzun ömürlü ve kaliteli bir SSD olduğunu düşünüyorum. Pratikte M2 ile SATA SSD arasında pek hız farkı da olmuyor. Bir düşün derim.
Fikir için teşekkür ederim. Dediklerinize kulak verdim. Bütçem çok yoktu 2700x değişimi ile aldım. İncehesap kargo süresi 10 gün görünüyor geldiği zaman deneyimlerimi burdan yazarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı