PCI 5.0 olmayan PSU ile RTX 4070 kullanımı problem olur mu?

temelbedir

Femtopat
Daha fazla  
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
İşlemci: Ryzen 7 5800X.
RAM: 16 GB.
Ve 650 watt 80Plus poweboost gibi pek iyi olmadığını bildiğim bir Power Supply'ım var. Peki bu sistemde PSU değiştirmeden RTX4070 kullanabilir miyim?

Bazı yerlerde 4070 gıbı kartları kullanmak için ATX 3.0 PCI 5.0 bir PSU'ya sahip olmak gerektiğini okudum, bu soruyu o yüzden soruyorum.

Bu sisteme 4070 takmak için PSU veya herhangi bir parçayı değiştirmek zorunda kalacak mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
@temelbedir sıkıntı olacağını sanmam. Ancak o kadar para verip 4070 alacaksın ve ekran kartını bir C4'e mi emanet edeceksiniz? Yakın zamanda değiştirmenizi öneririm hocam.

Bende öyle düşünüyorum hocam şu anki sistemimide maalesef 3senedir o C4e emanet ve burada cok sık elektrikler gidiyor bir sıkıntı olmadı şu ana kadar ama tabii ki alabildiğim anda yeni bir PSU sipariş edeceğim sağ olun. Son olarak merak ettiğim 650watt yeterli olacak mıdır? @r0J 21 @508280

Bende öyle düşünüyorum hocam şu anki sistemimide maalesef 3senedir o C4e emanet ve burada cok sık elektrikler gidiyor bir sıkıntı olmadı şu ana kadar ama tabii ki alabildiğim anda yeni bir PSU sipariş edeceğim sağ olun. Son olarak merak ettiğim 650watt yeterli olacak mıdır? @r0J 21 @508280

Kart ile gelen orijinal çevirme kablosundan sorun yaşamazsınız. Sorun olarak lanse edilen durum ekran kartına o kablonun tam oturtulmamasından kaynaklanıyordu ve genellikle 4080 ve üstünde sorun yaratıyordu. Yani PSU ile ilgili bir sorun değildi. Tabii orijinal çıkışlı PCI 5.0 kullanmak verimlilik açısından daha değerli ama 4070 içinde illa PCI 5.0 geçmenize gerek yok ancak yeni sistem toplanıyorsa buna uygun PSU almak daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı