PCI basit iletişim denetleyicisinde sürücü hatası

bekirdeniz

Hectopat
Merhaba yeni aldığım laptop bilgisayar. Dell ınsprıon N5110 işlemcisi: i3 M380 2.53 GHz ekran kartı: AMD mobilitiy Radeon HD 5000 series 1 GB hafıza 240 GB Gigabyte SSD. Ben ilk defa yaptığım için kendi sitesine bilgisayar marka ve modelini seçer aradım bulamadım yeni Windows 10 yükledim sadece 1 sürücüde uyarı işareti var diğerlerinde ama onlarda eski driverler nasıl yükleyebilirim? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yeni aldığım laptop bilgisayar. Dell ınsprıon N5110 işlemcisi: i3 M380 2.53 GHz ekran kartı: AMD mobilitiy Radeon HD 5000 series 1 GB hafıza 240 GB Gigabyte SSD. Ben ilk defa yaptığım için kendi sitesine bilgisayar marka ve modelini seçer aradım bulamadım yeni Windows 10 yükledim sadece 1 sürücüde uyarı işareti var diğerlerinde ama onlarda eski driverler nasıl yükleyebilirim? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Windows güncellemeleri altında isteğe bağlı olanları da yükleyin.
Dell PC'ler genelde güncelleme ile tüm sürücülerini verir.

Otomatik sürücü yüklemeyi kapatın.
Chipset sürücüsünü yükleyin.
Ekran kartı sürücüsünü sitesinden indirip kurun. Crimson sürücüyü yükleyip deneyin. Tam ekran kartı modelini GPU-Z ile öğrenebilirsiniz. Genelde zaten aynı sürücü olur.
Laptop sitesinden de diğer sürücülere ulaşabilirsiniz.

Otomatik sürücü yüklemeyi kapatın.
Chipset sürücüsünü yükleyin.
Ekran kartı sürücüsünü sitesinden indirip kurun. Crimson sürücüyü yükleyip deneyin. Tam ekran kartı modelini GPU-Z ile öğrenebilirsiniz. Genelde zaten aynı sürücü olur.
Laptop sitesinden de diğer sürücülere ulaşabilirsiniz.

Otomatik sürücü yüklemeyi kapatım. Intel çipsetleri yükledim. Ekran kartı sürücüsünü de bunu önerdi Radeon Software Crimson Edition Beta! Ama biraz şüphelendim ekran kartı sürücüsü doğru olacak şekilde indirdi mı? Benim ekran kartımın modeli aygıt yöneticisinde yazıldığı gibidir AMD Mobilitiy Radeon 5000 Series'dir. Bir de siz kontrol eder misiniz?

Tamamdır. Zaten dediğiniz gibi gözükebiliyor. GPU-Z ile başka bir isim de gözükebiliyor. Zaten sizin seri kartlar için daha güncel sürücü gözükmüyor.

Tamamdır. Zaten dediğiniz gibi gözükebiliyor. GPU-Z ile başka bir isim de gözükebiliyor. Zaten sizin seri kartlar için daha güncel sürücü gözükmüyor.

Merhaba ben şimdi eski resimlerimde olan ekran kartı druverlerini gördüm yüklemiş olanı ATI Mobilitiy Radeon HD 5650 sürücü yüklü isterseniz size gönderebilirim aynı resimleri. Bende o sürücüyü yüklemek istiyorum. Sürücüyü bana verebilir misin? Teşekkürler.

Merhaba laptopumun sürücülerini yüklediğim günden bugüne kadar sorunsuz kullanıyordum dün Radeon ayarlarında sürücü güncellemesi uyarısı geldi güncellemeyi yaptım ondan sonra güncellemenin uyumlu olmadığını hatası verildi ondan sonra DDU ile sürücüyü sildim sıfırdan tekrar yükledim yine aynı hatayı verdi şu an laptopuma görüntü gelmiyor güç tuşuna basıyorum ışığı yanıyor ama ekran yanmıyor ben Windows D ve güç tuşuna aynı anda basıp bilgisayarı açtım ondan sonra Windows Update yeni güncellemeler olduğunu gördüm güncelleme yaptım güncelleme kaydedilirken bilgisayarınızı kapatmayın yazıyordu ondan sonra ekran tamamen siyah hiçbir şey gözükmüyor.

Geri
Yukarı