PCI-e 2.0 Anakart ve PCI-e 3.0 Ekran Kartı Uyumu

Arda Ortaç

Decapat
Arkadaşlar resimdeki ekran kartını almak istiyorum fakat ekran kartı PCI-3.0, anakart ise 2.0 destekliyor. Taksam sıkıntı yaşar mıyım acaba?

Darboğaz olur mu? Performans düşer mi?

PC özelliklerim:

• Anakart: Joshua-H61-uATX
  • RAM: 4GB DDR3-1600
  • İşlemci: Intel Core i5 3350P
  • PSU: 300W
365716

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190202-181838.jpeg
    Screenshot_20190202-181838.jpeg
    34,2 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben araştırdım bu konuyu sorun olmuyor pcı-3.0 destekleyen ekran kartını pcı-2.0 destekleyen ana karta takılıyor önemli olan pcı girişinin olması

Takabilirsiniz, uyumlular. Darboğaz olacağını sanmıyorum. Alacağınız kartın fiyatı ne? Alternatif olarak RX 570 de düşünebilirsiniz.

Ek: RX 570 için güç kaynağı değişimi de gerekecektir. Ve bu tarz bir ekran kartını tam manasıyla kullanabilmek için RAM takviyesi de şart. Bir 4 GB modül daha ekleyip 8 GB çift kanal yapabilirsiniz RAM'i.

Son düzenleme:
RX 570 Hepsiburada'da 800 TL'den ITX versiyonu 900 TL civarına da Pulse Dual Fan versiyonu var fiyatları yakındır tahminimce ama performansı GTX 1050 TI dan daha iyidir RX 570'in.

Bu ekran kartını o sisteme takarsanız ekran kartının bellek hızını tam olarak kullanamama ihtimalinden daha büyük sorunlarınız olur. Ki 2.0 o ekran kartının bellek hızına yeter diye tahmin ediyorum fakat kesin konuşmak için araştırmak gerek.

Takabilirsiniz, uyumlular. Darboğaz olacağını sanmıyorum. Alacağınız kartın fiyatı ne? Alternatif olarak RX 570 de düşünebilirsiniz.

Ek: RX 570 için güç kaynağı değişimi de gerekecektir. Ve bu tarz bir ekran kartını tam manasıyla kullanabilmek için RAM takviyesi de şart. Bir 4 GB modül daha ekleyip 8 GB çift kanal yapabilirsiniz RAM'i.
1.000 tl

Ekran kartı= gtx 1050

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı