PCI-E 2. anakarta PCI-E 3.0 ekran kartı takılır mı?

DOGUELFS

Kilopat
Daha fazla  
Arkaşlar benim anakartım PCI-E 2.0, AMD R7 240 ekran kartını takmak istiyorum, o da PCI-E 3.0.
Güç kaynağım 230 watt sorun olur mu?

Takabilirsin hocam. 230w çok ama çok az güç kaynağı. Ekran kartı ve işlemcinizi bilmiyorum ama ne olursa olsun en az 400-450w güç kaynağınız olması gerekir.

Hocam kısa bir sorum olacak.Bugün vatan bilgisayara gittim Asus R9 380 2gb 256 bit ekran kartı almak için.Kasadaki elemanın dediğine inanmadım.Bende Foxconn A88GMV anakart var px express 2.0 destekli.Eleman senin anakarta olmaz dedi bu seviye kartlar Doğrumu söylüyor ?

Hocam kısa bir sorum olacak.Bugün vatan bilgisayara gittim Asus R9 380 2gb 256 bit ekran kartı almak için.Kasadaki elemanın dediğine inanmadım.Bende Foxconn A88GMV anakart var px express 2.0 destekli.Eleman senin anakarta olmaz dedi bu seviye kartlar Doğrumu söylüyor ?

Hocam , Vatan Blgisayardaki elemanların bilgisi çok az. PCI-E Express 2.0 , 3.0 a uyumludur. Bir sorun olmaz. Vatan Bilgisayardan ne bir şey alın ne de sistem toplayın. Arkadışımın sistemini de Vatan Bilgisayarada ki elemanların birisi toplamıştı. Soğutucunun güç bağlantısını takmamaışlar. İşlemci yanmış. Dediğim Vatan Bilgisayardan bir şey almayın.

Takılır, çalışan size o ekran kartının fazla geleceğini ima etmiş olabilir. Siz sisteminizi yazın biz size uygun ekran kartını söyleyelim. Bu arada Vatanda Sapphire R9 380'de indirim var 580 TL.

Gitmeden öncede araştırdım bide ney nedir diye falan Bilmesek bütün parçaları değiştircek satış yapmak için.Milleti kandırmaktan başka bişey yapmıyolar yalan söyleyerek anakart işlemci satma derdinde bana.kasayı al gel bakalım diyor giderken.
12 gb ddr3 ,Athlon x2 270 , Asus Gt430 1gb 128B Ve 1TB Hdd var. Ekran kartım çok düşük geliyor artık o yüzden değiştirme kararı aldım
Birde siteden baktım dediğiniz karta 720 Tl gözüküyor ?

Gitmeden öncede araştırdım bide ney nedir diye falan Bilmesek bütün parçaları değiştircek satış yapmak için.Milleti kandırmaktan başka bişey yapmıyolar yalan söyleyerek anakart işlemci satma derdinde bana.kasayı al gel bakalım diyor giderken.
12 gb ddr3 ,Athlon x2 270 , Asus Gt430 1gb 128B Ve 1TB Hdd var. Ekran kartım çok düşük geliyor artık o yüzden değiştirme kararı aldım
İşlemcin de düşük duruyor, R9 380'e yetebileceğini sanmıyorum. Güç kaynağının özellikleri neler ve bütçen ne kadar?

Yeni konular

Geri
Yukarı