PCI-e 3X4 girişe 4X4 SSD takılırsa hız düşüşü olur mu?

Yevgo

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sistemimde Z390D bir anakartım ve 500GB boyutunda zamanında AliExpress'ten aldığım bir SSD var. 500GB artık bana yetmediği için ek olarak 1TB'lık bir SSD almayı düşünüyorum (500GB sistem için) 1TB da oyunlar için olmak üzere kullanacağım. Ama aklima bir soru takılda anakartımın üzerindeki PCI-e 3x4 almayı düşündüğüm Kingston NV2 1TB SSD ise 4x4 görünüyor.

PCI-e 3x4 slotuna bağlandığımda herhangi bir hız düşüşü yaşar mıyım? İnternette bir tabloya denk geldim orada PCI-e 3x4'ün 4gb/s hızlarda çalıştığı yazıyordu (ne kadar doğru bilmiyorum). Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PCIe 3.0 NV2'nin hızını karşılayabilecek bir standart, yani diski tam hızıyla kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba, sistemimde Z390D bir anakartım ve 500GB boyutunda zamanında AliExpress'ten aldığım bir SSD var. 500GB artık bana yetmediği için ek olarak 1TB'lık bir SSD almayı düşünüyorum (500GB sistem için) 1TB da oyunlar için olmak üzere kullanacağım. Ama aklima bir soru takılda anakartımın üzerindeki PCI-e 3x4 almayı düşündüğüm Kingston NV2 1TB SSD ise 4x4 görünüyor.

PCI-e 3x4 slotuna bağlandığımda herhangi bir hız düşüşü yaşar mıyım? İnternette bir tabloya denk geldim orada PCI-e 3x4'ün 4gb/s hızlarda çalıştığı yazıyordu (ne kadar doğru bilmiyorum). Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.
nv2 eğer yanlış bilmiyosam laptoplar için yapılan ssd türü. yanlışım varsa düzeltin

Yaşarsınız. PCI-e 3x4 Max 4 GB destekliyor. 4 GB'e kadar çalışır devamını alamazsınız.

PCIe 3.0 NV2'nin hızını karşılayabilecek bir standart, yani diski tam hızıyla kullanabilirsiniz.
Şimdi sizin cevabınızın altındaki arkadaş aklımı karıştırdı 😁 anakartta 3 farklı boyuta uygun m2 vida deliği var problem yaşamam herhalde

Yaşarsınız. PCI-e 3x4 Max 4 GB destekliyor. 4 GB'e kadar çalışır devamını alamazsınız.
Tamam da hocam alacağım m2 ssdnin ne okuma ne de yazma hızı 4gbyi bulmuyor zaten

Şimdi sizin cevabınızın altındaki arkadaş aklımı karıştırdı 😁 anakartta 3 farklı boyuta uygun M.2 vida deliği var problem yaşamam herhalde

Tamam da hocam alacağım M.2 SSD'nin ne okuma ne de yazma hızı 4 GB'yi bulmuyor zaten

Hocam o zaman sorun yaşamazsınız. Bu arada söyleyeyim M.2 laptoplar için falan değil. Tüm cihazlar için kullanılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı