PCI-e 8 pin güç kablosu temassızlığı performansı etkiler mi?

Alpha Frozen

Hectopat
Bilgisayarımı satın aldığım ilk gün PCI-e 6+2 pin güç kablosu tam oturmamıştı ve ben bunu fark etmemiştim, oyunlarda FPS droplar yaşıyordum (hala daha yaşıyorum) ve o gün monitöre görüntü bir gelip bir gidiyordu. Bu kabloyu tam takamamak ekran kartına veya sisteme zarar verir mi? PC geldiğinden beri ve şu anda yaşadığım FPS dropların nedeni acaba o olabilir mi? Birkaç gün böyle kullandım sonra dibine kadar soktum. Bahsettiğim kablo bu, yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler :)

image0.png

Çözüm
Bilgisayarımı satın aldığım ilk gün PCI-e 6+2 pin güç kablosu tam oturmamıştı ve ben bunu fark etmemiştim, oyunlarda FPS droplar yaşıyordum (hala daha yaşıyorum) ve o gün monitöre görüntü bir gelip bir gidiyordu. Bu kabloyu tam takamamak ekran kartına veya sisteme zarar verir mi? PC geldiğinden beri ve şu anda yaşadığım FPS dropların nedeni acaba o olabilir mi? Birkaç gün böyle kullandım sonra dibine kadar soktum. Bahsettiğim kablo bu, yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler :)

Eki Görüntüle 424483
Zarar vereceğini düşünmüyorum. Ama dropların sebebi o değil bence.

Eki Görüntüle 424483
Zarar vereceğini düşünmüyorum. Ama dropların sebebi o değil bence.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı