PCI-E hasarı FPS düşmesine yol açar mı?

Mstatari

Decapat
Konu başlıktaki gibi.

Sistemi daha yaklaşık 3 ay önce aldım sistem: MSI GeForce RTX 2080 Super Ventus XS ekran kartı MSI B450M PRO- M.2 Max anakart Corsair 16 GB 3600 MHz RAM AMD Ryzen 7 3800X işlemci.

Sistem söylediğim gibi yaklaşık 3 aylık. İlk başta roket gibi çalışıyordu birkaç hafta sonra oyunlarda önce aniden FPS düşüyordu zaman geçtikçe FPS ani düşme değil hep düşükte kalıyor ve güç kaynağımdan rahatsız edici bir çınlama sesi çıkmaya başladı. Bu sorunların nedeni ve çözümünü yazar mısınız lütfen?

Güç kaynağı 750W +80.
Söylediğim gibi güç kaynağından rahatsız edici bir çınlama sesi çıkıyor. Hangi parçada hasar olduğunu tespit eden bir program kullandım ve PCI-e parçası çıktı. Bu tür programlar güç kaynağını test etmiyor. Ama güç kaynağından çınlama sesi geliyor.

Bütün bu sorunları güç kaynağının sorunu hariç PCI-e yüzünden çıkabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Güç kaynağı kasayla birlikte geldi yani kasanın içinde dahil ayrı değil linkini atıyorum COOLER MASTER MasterCase H500 ARGB 750W 80+ Tempered Glass USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Mesela GTA V'de ilk önce sorun başladığı zaman sadece drop oluyordu ani FPS düşmesi. Sonra hep düşükte kalmaya başladı ama en fazla GTA V'de şehir içine girince daha çok düşüyor. Zula'da ise v-Sync'ı açık olduğunda 144 olması gerekirken 80 FPS'e 70 FPS'e düşüyor. Roblox hafif oyun diye denedim onda da sadece drop oluyor aniden düşüp tekrar yükseliyor. Aha hiç durmuyor hep bir oluyor bir duruyor kısa süre sonra bir daha drop yiyor.
Dostum @RPM sorun nedir acaba güç kaynağından mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı