PCI-e kablosu nereden satın alınır?

Estatica

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, 13 adet 3080 kartım var, 2 tane daha aldım ama yeterli PCI-e kablom olmadığını fark ettim.
Kullandığım güç kaynağı Thermaltake Toughpower 1550W 80+ Titanium.
Buna uygun PCI-e kablosunu nereden satın alabilirim?
İnternette bir sürü çoklayıcı mevcut fakat şu kablodan satan 1 veya 2 kişi var onların da yorumlarda uyumsuz yazmışlar.
Bana direkt güç kaynağından ekran kartına bağladığımız kablo lazım, ayırıcı çoklayıcı gibi şeyler lazım değil.

Amacınız mining mi?
Ve 13 adet 3080'i 1550W ile mi çalıştıracaksınız?
Güç kaynağından 3 adet mevcut bende, ikisi doldu kutu içerisinden çıkan kabloları kullandım.
Üçüncü güç kaynağını kullanmaya başlayacağım fakat kablo yok. 😀
Dark 2 x SATA - 6+2 pin PCI-E Dönüştürücü Kablo (DK-CB-P203) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor kesinlikle, bunu öneririm. HD6950 ile kullanıyorum, gram ısınma yok ve bakır kablo.
Bunlar splittler, bana bunlardan lazım değil, bana bildiğiniz güç kaynağından ekran kartına taktığımız kablo lazım.
Örnek: COMeap 8 Pin Erkekten Çift 8 Pin'e (6+2) Erkek PCIe Güç Adaptörü Kablosu Dell T3600 T3610 T5600 T5610 T5610 T7600 T7610 5810 T5810 T7810 13 inç (34 cm) : Amazon.com.tr: Elektronik
Fakat bu da sadece Dell ile uyumlu.

Güç kaynağından 3 adet mevcut bende, ikisi doldu kutu içerisinden çıkan kabloları kullandım.
Üçüncü güç kaynağını kullanmaya başlayacağım fakat kablo yok. 😀

O zaman oldu, bir an korktum bu kadar yatırıma umarım öyle değildir diye :)
Üstteki arkadaşın attığından uzak durun. 54W veren SATA'yı PCI-e dönüştürüp de 3080'e takılmaz.
PSU modelinizdeki PCI-e kablolarının hangi pinleri +12V kanalı onu kontrol ederek AliExpress'ten satın alabilirsiniz.
Genelde görseldeki gibidir.

Örneğin; 114.52TRY |PCIe 6Pin 1 ila 3 IDE SATA kablosu PCI express GPU 8Pin 2 Port 6 + 2pin TT thermaltake toughpower 1000W 1200W 1500W|Computer Cables & Connectors| - AliExpress

Dosya Ekleri

• 6 pin 8 pin.png
    6 pin 8 pin.png
    75,6 KB · Görüntüleme: 62
O zaman oldu, bir an korktum bu kadar yatırıma umarım öyle değildir diye :)
Üstteki arkadaşın attığından uzak durun. 54W veren SATA'yı PCI-e dönüştürüp de 3080'e takılmaz.
PSU modelinizdeki PCI-e kablolarının hangi pinleri +12V kanalı onu kontrol ederek AliExpress'ten satın alabilirsiniz.
Genelde görseldeki gibidir.

Örneğin; 114.52TRY |PCIe 6Pin 1 ila 3 IDE SATA kablosu PCI express GPU 8Pin 2 Port 6 + 2pin TT thermaltake toughpower 1000W 1200W 1500W|Computer Cables & Connectors| - AliExpress
Gönderdiğiniz linkteki ürünü satın alıyorum, olmazsa çöp olur, 1 haftadır arıyorum fakat bulamamıştım, teşekkürler.
En son çare Thermaltake ile iletişime geçip direkt onlardan satın almak.

Gönderdiğiniz linkteki ürünü satın alıyorum, olmazsa çöp olur, 1 haftadır arıyorum fakat bulamamıştım, teşekkürler.
En son çare Thermaltake ile iletişime geçip direkt onlardan satın almak.

Bu satıcıdan daha önce farklı PCI-e kablo almışlığım oldu ve sorunsuz kullanıyorum hala rigde. Bunda da sorun olacağını sanmıyorum.
Hayırlı olsun şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı